Awarie i usterki – części do maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze, jak każde inne ulegają z czasem awariom i usterkom. Jeśli potrafimy poradzić sobie z nimi sami, musimy liczyć się wyłącznie z wydatkiem dotyczącym nowych części.

Te z kolei wyceniane są różnie. Wszystko zależy od tego, gdzie je kupimy. Liczy się również fakt czy będzie to część oryginalna, używana, czy może zamiennik. Na jaką zatem powinniśmy się zdecydować? I gdzie powinniśmy kupować części do maszyn rolniczych?

Części do maszyn rolniczych – nowe czy używane?

Podstawowym pytaniem wydaje się być – kupić części nowe czy używane? Z racji tego, że na polskich wsiach coraz częściej dostrzec można drogi, markowy sprzęt, kupowanie części używanych wydaje się być dość ryzykowne. Z małych zaniedbań mogą się bowiem wywiązać duże problemy z którymi koniec końców jeszcze trudniej będzie sobie poradzić. Jeśli kupno oryginalnych części jest poza naszym zasięgiem, lepiej zdecydować się na zamiennik. Niestety, inwestując w używane, części i sprzęty należy liczyć się z późniejszymi naprawami. Te do najtańszych nie należą.

części do maszyn rolniczych sklepInnym przypadkiem pozostają jednak maszyny starsze, do których odpowiednie części trudno jest dostać. W tym przypadku, rolnicy często decydują się na odkupienie ich od kogoś innego. Warto jednak pamiętać o tym, że nigdy tak naprawdę nie wiemy, w jakim stopniu dana część została zużyta i dlaczego sprzedaający zdecydował się jej pozbyć.

Lepiej jest zatem postawić na nowe części. Jeśli oryginalne podzespoły od tego samego producenta są dla nas zbyt drogie, równie dobrym rozwiązaniem będzie zakup części zamiennych. Nowe części, nawet jeśli pochodzą od innego producenta niż nasza maszyna, będą lepszym rozwiązaniem niż części używane tej samej marki. 

Gdzie kupić sprawdzone części do maszyn rolniczych?

Rolnicy, którzy poszukują nowych części do swych maszyn, rozglądają się po różnych sklepach z artykułami rolniczymi. Ci, którzy wolą dany towar zobaczyć i dotknąć, decydują się oczywiście na zakupy w sklepach i hurtowniach stacjonarnych. Tam mają możliwość porozmawiania ze sprzedawcą i dopytania o interesujące ich szczegóły. Tradycyjne sklepy coraz częściej przegrywają jednak z tymi internetowymi. Dlaczego tak się dzieje? Być może dlatego, że te wirtualne dają dziś nie tylko więcej możliwości wyboru, ale również wprowadzają udogodnienia podobne do tych, które gwarantują stacjonarne hurtownie. Rolników korzystających z ich usług stale więc przybywa.

W dzisiejszych czasach, poszukiwanie nowych części – oryginalnych lub zamiennych – jest o wiele prostsze. Dzisiaj, rolnicy nie muszą już ograniczać sie jedynie do asortymentu sklepów stacjonarnych w pobliskich miejscowościach.

W przypadku, kiedy rolnik posiada pług, kombajn czy ciągnik lub inną maszynę rolniczą, która jest dość stara, ale wciąż sprawna, znalezienie części do niej jest utrudnione. Często bowiem, sklepy nie mają na stanie części lub zamienników do tych maszyn, które używane są bardzo rzadko. W internecie jednak szybko można znaleźć pożądaną część do kombajnu czy traktora, niezależnie od tego ile nasza maszyna może mieć lat.

Jeszcze kilkanaście lat temu, przed znacznym wzrostem popularności sklepów online, rolnicy mieli możliwość zaopatrzenia się w niezbędny sprzęt, jeśli znajdował się on w okolicznych sklepach stacjonarnych. W sytuacji, kiedy sprzęt trudno było znaleźć, rolnik musiał pokonywać większe trasy po to, by znaleźć odpowiednią część. Dzisiaj wystarczy jedynie wpisać nazwę marki i części w wyszukiwarkę – w znacznej większości przypadków od razu pojawią się oferty sklepów internetowych lub sprzedawców prywatnych.  Części do maszyn rolniczych muszą być dopasowane do konkretnej maszyny. Każdy podzespół pełni ważną, lecz inną funkcję dlatego poszukując odpowiedniej części, najlepiej jest wybierać sprzęty tej samej marki.

Rolniczy sklep internetowy

Sklepów, które specjalizują się w sprzedaży części do maszyn rolniczych jest naprawdę wiele. Dzisiejsi rolnicy coraz częściej decydują się jednak na wirtualne zakupy. Po pierwsze dlatego, że jest to rozwiązanie szybkie, bo części mogą dojść paczką już na drugi dzień, a po drugie, bo daje możliwość zdobycia części trudno dostępnych. Zakup części do maszyn rolniczych w Internecie, to też oszczędność pieniędzy i czasu. Nie trzeba jeździć od hurtowni do hurtowni, tankować auta i wybierać się na nierzadko długie poszukiwania. Wystarczy usiąść przed komputerem i poszukać odpowiednich rozwiązań.

sklep z częściami do maszyn rolniczychInternetowy sklep rolniczy w zakresie doradztwa nie odstaje też w niczym hurtowni stacjonarnej. Sklepy takie jak Dojczfar, oferują nie tylko bogatą gamę produktów rolniczych, ale również profesjonalne doradztwo.

Na stornach sklepów internetowych często widnieje informacja, że w przypadku gdy nie wiemy, jakie części do traktorów wybrać lub mamy pytania dotyczące sprzętów – wystarczy skontaktować się z jego doradcami. Na stronie sklepu internetowego znajdują się pełne i dość szczegółowe opisy konkretnych części oraz modeli. Wszystkie parametry i informacjce na temat zastosowania (w tym wykorzystania danej części w maszynach konkretnych marek) znajdują się bezpośrednio na stronach produktów lub kategorii.

Takie rozwiązanie daje szansę tym, którzy chcą połączyć zalety zakupów stacjonarnych i z tymi internetowymi. Nie tracąc czasu na dojazdy, mamy bowiem możliwość porozmawiania ze specjalistą. Tak, jak dzieje się to przy klasycznych zakupach i zamawianiu części bezpośrednio w hurtowni.

Zakupy przez Internet coraz popularniejsze

Części do maszyn rolniczych możemy kupić zarówno u rolnika, który chce się ich z jakiś przyczyn pozbyć, jak i w sklepach.

Kiedy wyposażyć chcemy stare sprzęty, części używane zdają się być w wielu przypadkach koniecznością. Nie dość, że nie opłaca się tu kupować nowych, to jeszcze ich dostępność może być mocno ograniczona.

Szanując jednak pieniądze wydane na drogie, nowoczesne maszyny, rolnicy coraz częściej decydują się jednak na nowe części prosto ze sklepów. Zakupy dokonane w Internecie przy dzisiejszych możliwościach nie różnią się zbytnio od tych dokonanych w placówkach stacjonarnych. Mogą wręcz być rozwiązaniem lepszym. Nie dość, że szybszym, to jeszcze umożliwiającym zaoszczędzenie pieniędzy. A profesjonalna obsługa dostępna pod telefonem czy mailem z pewnością rozwieje wiele wątpliwości i odpowie na dręczące pytania.