Artron Laboratories – producent testów na covid – recenzja produktów

Artron Laboratories Inc. to jeden z najczęściej spotykanych i najbardziej zaufanych producentów testów na koronawirusa dostępnych obecnie na polskim rynku. Ze względu na wieloletnie doświadczenie w dziedzinie badań diagnostycznych in vitro, kanadyjska marka zdołała stworzyć szybkie testy na COVID-19 charakteryzujące się wysoką skutecznością oraz gwarancją jakości przygotowania potwierdzoną licznymi certyfikatami. Decydując się na zakup szybkich testów na COVID, czy to w formie testów kasetkowych na przeciwciała czy testów antygenowych, korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych rozwiązań jest jedynym sposobem na uzyskanie wiarygodnych wyników. 

Artron Laboratories – producent testów na COVID-19

Artron Laboratories Inc. to kanadyjska firma, która dzięki aktywnej działalności na rynku szybkich testów na koronawirusa i w diagnostyce in vitro ma obecnie ogromne znaczenie w branży medycznej i diagnostyce chorób oraz wykrywania anomalii. Firma posiada certyfikat ISO 13485 (System Zarządzania Jakością dla Wyrobów Medycznych), na podstawie którego gwarantuje najwyższy poziom jakości i bezpieczeństwa wszystkich przygotowywanych przez siebie testów i metod diagnostycznych. 

Jednym z najważniejszych punktów przemawiających na korzyść testów na koronawirusa dostarczanych przez Artron Laboratories jest fakt, że ich testy są zatwierdzone przez FDA (Amerykańską Agencję Żywności i Leków) oraz Health Canada, a także posiadają certyfikat CE będący kolejną gwarancją jakości i bezpieczeństwa produktu. W przypadku produktów takich jak szybkie testy na koronawirusa czy jakichkolwiek wyrobów medycznych uzyskanie atestów i dopuszczenia na rynek przez najważniejsze instytucje i ośrodki zdrowia ma kluczowe znaczenie dla możliwości ich wykorzystania i traktowania uzyskanych wyników jako miarodajnych. 

Artron korzysta w swoich badaniach i pracy nad testami na koronawirusa wyłącznie z zaawansowanych technologii w dziedzinie biologii molekularnej, oczyszczania białek oraz rozwoju przeciwciał monoklonalnych. Jest liderem swojej branży i wraz z pojawieniem się nowego koronawirusa rozpoczął intensywne prace nad przygotowaniem najbardziej rzetelnych, szybkich testów. Obecnie w ofercie producenta dostępne są:

  • szybkie testy kasetkowe na przeciwciała COVID-19,
  • testy antygenowe, których wyniki są w Polsce traktowane na takim samym poziomie wiarygodności jak testy genetyczne PCR. 

Dlaczego warto wybierać testy na koronawirusa z atestami?

Koronawirus SARS-CoV-2 jest obecnie ogromnym problemem na skalę światową wywołującym chorobę o trudnych do przewidzenia skutkach dla układu oddechowego. Choć niektórzy przechodzą COVID-19 lekko lub bezobjawowo, inni są zagrożeni śmiercią lub poważnymi problemami z samodzielnym oddychaniem. Szybkie i skuteczne wykrywanie koronawirusa, izolowanie osób zarażonych i ogranicznie rozprzestrzeniania choroby to obecnie jedyny sposób, by powstrzymać wywoływane przez COVID-19 objawy aż do czasu wynalezienia skutecznego leczenia i szczepionki. Wybierając testy na koronawirusa z atestami dajesz pacjentom szansę na to, że wynik testu będzie wiarygodny i słusznie zaleci im izolację, jeśli ich objawy oraz pobrane próbki wskażą na zarażenie COVID-19.

Testy na koronawirusa z atestami i certyfikatami to także gwarancja jakości dla przychodni, które takie testy przeprowadzają. Obecnie zarówno szybkie testy kasetkowe, jak i testy antygenowe są marki Artron Laboratories są przeznaczone wyłącznie do stosowania w środowisku profesjonalnym, przez lekarzy, pielęgniarki i specjalistów posiadających odpowiednie doświadczenie i przeszkolenie w pobieraniu i testowaniu pobranych próbek. Szybkie testy mają być odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie na prowadzenie testów na COVID-19 i szansą na skrócenie czasu oczekiwania na wynik. Wybierając testy tanie, niesprawdzone, bez odpowiednich atestów i gwarancji jakości ryzykujesz, że uzyskane wyniki będą fałszywie pozytywne lub fałszywie negatywne, nie mając jednocześnie żadnej pewności że test będzie w ogóle w stanie sprawdzić pobraną próbkę pod kątem obecności przeciwciał SARS-CoV-2. 

Gdzie kupować testy na COVID-19?

Testy na koronawirusa powinny zawsze pochodzić z wiarygodnego źródła sprzedającego wyłącznie testy do użytku profesjonalnego, z odpowiednimi certyfikatami i potwierdzeniem jakości oraz skuteczności. Wybierając punkt zajmujący się sprzedażą szybkich testów na covid należy zweryfikować nie tylko producenta testu, ale i samego dystrybutora – w przypadku tak poważnej i sięgającej obecnie skali światowej pandemii chcemy mieć zawsze pewność, że przeprowadzane testy dają wiarygodny wynik.