Czy zabawa w basenie z piłeczkami przynosi dziecku korzyści

Wszyscy wiemy, jaką radość sprawia dzieciom kąpanie się w basenie wypełnionym kolorowymi piłeczkami. Jest to podstawowa i najbardziej lubiana przez dzieci rozrywka. Piłeczki są małe i mięciutkie, przez co dzieci mogą wygodnie i bezpiecznie spędzać czas w tak zwanym suchym basenie. Dzisiaj, dostępne są różne rozmiary i kolory takich baseników. Istnieją specjalne baseny, posiadające dmuchane wieże zamkowe, palmy lub różne kształty. Wszelkie elementy dodatkowe mogą urozmaicać zabawę dzieciom, jednak zwykły basen z piłeczkami nie jest mniej atrakcyjny. Zabawa, jaka zapewniona jest dzieciom, jest najczęściej nie do opisania. Każdy z nas, będąc małym dzieckiem, zapewne reagował ogromnym zachwytem widząc taki basen.

Nauka przez zabawę kulkami

basen z piłeczkami - Liger.net.pl
Baseny z piłeczkami można spotkać także w przedszkolach. Dzieci uwielbiają zabawę z miękkimi piłkami w suchym basenie.

Oprócz dobrej i długiej zabawy w basenie z piłeczkami, dzieci mogą zdobywać podstawową wiedzę i przyswajać ważne nawyki. Istotnym elementem edukacyjnym, jakim charakteryzuje się basen z piłeczkami, jest nauka kolorów i kształtów. Basen taki jest wypełniony piłeczkami o różnych kolorach, ze wzorkami czy literkami. Na piłeczkach często znajdują się również obrazki np. zwierząt. Maluchy mogą więc od najmłodszych lat uczyć się nazw, kolorów, literek i to w trakcie zabawy. Umiejętność rozpoznawania jest szczególnie ważna w pierwszych latach życia dziecka. Podczas zabaw w basenie, dzieci mogą bawić się ze sobą, co pozwala przyzwyczaić dziecko do przebywania w większej grupie dzieci. Istotną sprawą jest współdzielenie basenu – każde dziecko może z niego korzystać bez ograniczeń, co może zbudować w dzieciach poczucie przynależności i nauczyć je dzielenia się. Zabawy w basenie, jakie organizowane są przez opiekunów i wychowawców, pozwalają każdemu dziecku wykazać się. Każde dziecko biorące udział w zabawie, jest bowiem zauważone. Często, podczas zabaw w basenie, każdy maluch ma do wykonania konkretne zadanie (oczywiście w formie zabawy). Poprzez zabawę, do której włącza się elementy nauki, dziecko może chętniej i szybciej przyswajać wiedzę.

Gdzie znajdziemy basen z piłeczkami?

Basen z piłeczkami może znajdować się w przedszkolach, na świetlicach oraz w naszych domach. Maluchy, które codziennie mogą korzystać z baseniku, mogą częściej zdobywać nową dawkę wiedzy poprzez zabawę. Dzieci, które nieco rzadziej mogą kąpać się w basenie z piłeczkami, mogą się odstresować i ‘nabawić się’ za wszystkie czasy. Dużą popularnością cieszą się takie miejsca jak kryte place zabaw lub bawialnie w centrach handlowych. Dzieci mogą spędzać tam urodziny lub przyjechać z przedszkolną wycieczką. Dodatkowo, często możemy zaprowadzić nasze dzieci na różne masowe imprezy, podczas których korzysta się z różnego rodzaju rozrywek. Baseny wypełnione piłeczkami są z dala wypatrywane przez maluchy.

Suchy basen z kulkami może pełnić także rolę terapeutyczną – dlatego spotyka się je również w specjalnych placówkach. Bezpieczne, miękkie i atestowane baseny z piłeczkami dla dzieci znajdą Państwo w internetowym sklepie Liger.net.pl.

Ważne jest, by baseny z piłeczkami były miękkie i bezpieczne. Dzisiaj mamy dostęp praktycznie do każdego rodzaju towarów, więc możemy kupić taki basen własnym dzieciom. Przy wyborze należy się jednak kierować przede wszystkim bezpieczeństwem. Powinno się więc wybierać baseny z szerokimi, miękkimi ściankami. Popularne są baseny mające również miękkie dno. W przypadku nadmiernego „rozbrykania się” dzieci, nie będziemy musieli obawiać się, że dziecko wyrządzi sobie krzywdę w momencie upadku. Warto też zwrócić uwagę na zawartość i typ piłeczek. Często, piłeczki posiadają napisy, kolorowe obrazki lub literki. Dzieci mają szansę nauczyć się rozpoznawać i kojarzyć zwierzątka z obrazkami na piłeczkach oraz niektóre kolory. Im barwniejsze są piłeczki, tym lepiej dla dzieci.