Dla kogo biżuteria z różowego złota?

Złoto to jeden z najcenniejszych kruszców, z którego wytwarza się biżuterię. Istnieje kilka odmian, które różnią się od siebie przede wszystkim sposobem obróbki, dzięki czemu zyskują one zupełnie inny wygląd. Takim kruszcem jest różowe złoto, które nieco straciło na swojej popularności, ale w ostatnich latach znów powraca do łask. Coraz częściej wykonaną z niego biżuterię można znaleźć w ofercie najlepszych marek, takich jak np. Pandora. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje różowe złoto oraz w jaki sposób nosić wykonaną z niego biżuterię.

Jak powstaje różowe złoto?

Różowe złoto swoją nazwę zawdzięcza przede wszystkim delikatnemu różowemu odcieniu, który jest wynikiem obecności miedzi w stopie. Im jest jej więcej, tym odcień ten staje się mocniejszy i bardziej wyraźny. Nie każdy wie, że mimo innego koloru ma ono taką samą ilość czystego złota w swoim składzie. Dodatek miedzi sprawia, że różowe złoto jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne czy na zarysowania. Biżuteria wykonana z tego kruszca prezentuje się bardzo efektownie i z tego właśnie powodu jest ona coraz chętniej wybierana do noszenia na co dzień oraz jako prezent na wyjątkowe okazje. Pierścionki, zawieszki oraz naszyjniki marki Pandora z różowego złota zachwycają swoim wyglądem i dodają niepowtarzalnego uroku każdej stylizacji.

Komu pasuje różowe złoto?

Wiele osób zastanawia się, dla kogo biżuteria wykonana z różowego złota jest najlepszym rozwiązaniem. Okazuje się jednak, że jest to kruszec tak wyjątkowy, że doskonale pasuje do każdego typu urody. Biżuterię zrobioną z różowego złota np. marki Pandora mogą nosić z powodzeniem zarówno blondynki o jasnych oczach, jak i osoby o opalonej karnacji. Różowy odcień biżuterii sprawia, że skóra wygląda na zdecydowanie zdrowszą i ładniejszą.

Ogromną zaletą różowego złota jest także to, że wykonana z niego biżuteria świetnie pasuje osobom w każdym wieku. Mogą nosić ją zarówno nastolatkowie, jak i osoby dojrzałe ceniące sobie eleganckie dodatki. Taka biżuteria jest więc świetnym pomysłem na miły prezent na różne okazje.

Jak nosić różowe złoto? Sprawdzone rozwiązania

Złota biżuteria w odcieniu różowym jest idealnym dodatkiem praktycznie do każdej kreacji. Wyróżnia ją nieco romantyczny charakter, dlatego można z powodzeniem założyć ją zarówno do codziennego stroju ubieranego do pracy, jak i na większe wyjście. Wybierając biżuterię z różowego złota warto kierować się przede wszystkim uniwersalnymi zasadami jej doboru. Według nich proste i delikatne kolczyki czy naszyjniki świetnie sprawdzają się zestawione z niezobowiązującymi, codziennymi outfitami. Różowe złoto w towarzystwie kamieni szlachetnych doskonale podkreśli natomiast wyjątkowy charakter eleganckich wieczorowych stylizacji.

Odcień takiej biżuterii wspaniale komponuje się z jednolitymi ciemnymi kolorami, takimi jak czerń czy granat. W ich towarzystwie różowe złoto lśni jeszcze wspanialej. Warto ubierać je również do jasnych ubrań w odcieniach szarości lub bieli. Taka stylizacja uzupełniona biżuterią z różowego złota z pewnością będzie przyciągała wzrok.

Kruszec o różowym odcieniu jest doskonałą oprawą dla kamieni szlachetnych. Świetnie wygląda także w towarzystwie pereł czy brylantów. Bardzo ciekawie prezentuje się także biżuteria, w której różowe złoto zestawione jest z białym kruszcem. Coraz więcej osób decyduje się na zakup obrączek z tego rodzaju złota. Są one alternatywą dla tradycyjnych obrączek i z pewnością spodobają się przede wszystkim Młodym Parom, które chcą się wyróżnić i szukają na to niebanalnych sposobów.

biżuteria

Jak dbać o biżuterię z różowego złota?

Biżuteria z różowego złota nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Należy pamiętać jednak o tym, aby unikać bezpośredniego kontaktu kruszca z silnymi detergentami i środkami chemicznymi, a także niektórymi kosmetykami, gdyż mogą one sprawić, że złoto stanie sią matowe i straci swój blask. Warto zaopatrzyć się również w specjalną ściereczkę, za pomocą której można delikatnie wyczyścić powierzchnię biżuterii. Dzięki temu przez długi czas będzie prezentowała się ona nienagannie.