Dodatki w pasmanterii – klamry i zamki

Ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie w dzisiejszym świecie bez klamer i zamków. Ułatwiają oraz przyspieszają tymczasowe wiązanie różnych elementów odzieży. 

Historycznie służyły do tego sznurki, specjalnie obmyślane węzły oraz różnego rodzaju zapinki i guziki. Prawdziwą rewolucję przyniósł XIX, a przede wszystkim XX wiek, kiedy produkcja plastiku weszła do powszechnego zastosowania. Trudne w obsłudze, a przede wszystkim czasochłonne wiązania oraz guziki zostały zastąpione tanimi, masowo produkowanymi plastikowymi zamkami błyskawicznymi oraz klamrami, na zawsze odmieniając oblicze mody odzieżowej.

Rodzaje zamków i ich zastosowanie

Najbardziej popularne we współczesnym krawiectwie są dwa rodzaje zamków błyskawicznych – rozdzielcze i nierozdzielcze. Pierwszy typ zamków używa się przede wszystkim przy szyciu odzieży, która ma spełniać możliwość całkowitego rozpinania się, aby ułatwić zdjęcie jej lub założenie. Będą to wszelkiego rodzaju kurtki, swetry oraz płaszcze. Zdecydowanie szersze zastosowanie znajdują zamki nierozdzielcze. Główne ich zastosowanie można znaleźć w rozporkach od spodni. Są montowane jako zamykające kieszenie w kurtce, swetrze lub sukience. Również są używane we wszelakiego rodzaju poszewkach na pościel, poduszkach.

zamek błyskawiczny sklep onlinePodobnie jest z przedmiotami, których wnętrze można wypełnić, czyli są to zamki plecaków, toreb, nerek, kosmetyczek. Również w przypadku zabawek, foteli, puf, wypełnianych kulkami silikonowymi, są szczelnie zamykane zamkiem błyskawicznym nierozdzielczym. Ze względu na wysoką wytrzymałość, zamki wykorzystuje się do walizek oraz namiotów, wzmacniając je dodatkowym, specjalnym zamknięciem w postaci blokady antywłamaniowej.

Ponadto, zamki błyskawiczne potrafią być bardzo szczelne, dzięki czemu są stosowane w odzieży przeciwdeszczowej. Można się również spotkać z wszywaniem zamków w różnego rodzaju obuwie.

W szczególności buty o wysokich cholewkach są wyposażane w zamki błyskawiczne, zastępując tradycyjne, sznurowane wiązanie.

W ten sposób ułatwiają codzienne noszenie, częste zdejmowanie i zakładanie takiego obuwia. Internetowe sklepy oferują szeroki wybór plastikowych zamków, które potrafią różnić się między sobą w zależności od planowanego zastosowania. W dobrej pasmanterii internetowej można zakupić zamek niemal w każdym kolorystycznym odcieniu, wybierając pośród kilku dostępnych rozmiarów. Bez problemu powinno się odnaleźć produkt, który będzie idealnie pasował do szytego przedmiotu.

Klamra plastikowa

klamra pasmanteria online

Stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego paska, wiązanego za pomocą węzła lub zapinanego na sprzączkę. Współczesne klamry są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu są dużo bardziej wytrzymałe i tańsze a ich zapinanie przebiega dużo szybciej w porównaniu do pasów skórzanych.

Są wykorzystywane na dużą skalę w zapięciach wszelkiego rodzaju plecaków, toreb, nerek i tego typu podobnych produktach turystycznych. Klamry plastikowe są również używane przy produkcji smyczy, zarówno o przeznaczeniu reklamowym, w celu umieszczenia identyfikatora oraz dla zwierząt. W zależności od zastosowania, potrafią różnić się między sobą sposobem wykonania, kształtem, szerokością oraz kolorem. Wszystkie parametry można indywidualnie doprecyzować w wyszukiwarce, dokonując zakupów w internetowych pasmanteriach. Kasmanteria.pl oferuje klamry plastikowe wraz z regulatorem w kilku dostępnych kolorach.

Klamry i zamki – pasmanteria internetowa

Najłatwiejszym i najtańszym sposobem jest wyszukiwanie pożądanych dodatków w internetowych pasmanteriach. Możliwość wyboru jest zdecydowanie większa niż w tradycyjnym sklepie, ponadto zakupu można dokonać o dowolnej porze dnia, ustalając interesujący sposób dostawy. Zakupy internetowe są najlepszą opcją przy zamówieniu sporej ilości produktów. Zdecydowanie łatwiej natknąć się na różnego rodzaju promocje, nawet gratisowy transport. W razie jakichkolwiek wątpliwości, można w łatwy sposób skontaktować się z wybranym sklepem i ustalić wszystkie szczegóły zamówienia.