Gdzie kupować worki dla psa?

Trawniki w parkach zanieczyszczone psimi odchodami to niestety powszechny problem, nie tylko higieniczny, ale i estetyczny. Nie każdy o tym wie, lecz uprzątnięcie odchodów pozostawionych przez psa jest obowiązkiem właścicieli narzuconym przez prawo. Dlatego też, by uchronić się przed konsekwencjami, należy się stosownie przygotować. Z pomocą przychodzą specjalne worki. Gdzie najlepiej się w nie zaopatrywać?

Dlaczego worki na psie odchody to konieczność?

Jak to już zostało wspomniane we wstępie, właściciele psów mają obowiązek sprzątać odchody pozostawione przez swoich pupili, a niedopełnienie tego obowiązku może skutkować otrzymaniem mandatu w wysokości nawet 500 złotych. Podstawą prawną jest art. 4 ustawy z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Oprócz zobowiązania prawnego jest to po prostu wyraz szacunku do otoczenia – w końcu nikt nie chce wdepnąć w przykrą niespodziankę. 

Korzyści płynące z używania woreczków dla psów

Jeśli jeszcze nie masz takich worków, nie musi to być problemem. W wielu miejscach oferowane są specjalne stacje z tzw. psim pakietem – możesz po prostu wziąć stamtąd woreczek, posprzątać po psie i wyrzucić worek do specjalnie przygotowanego kubła na psie odpady. Są jednak osoby, które w ramach ochrony środowiska, nie godzą się na takie worki, uznając je za kolejne źródło szkodliwych dla natury odpadów. W odpowiedzi na ich argumenty stworzono worki ulegające biodegradacji wraz z psimi odchodami. Jeśli jednak wiesz, że do Twojej okolicy nie dotarły jeszcze takie stanowiska, idąc na spacer z psem, koniecznie się w takie worki zaopatrz. 

Gdzie znajdziemy worki dla psa?

Istnieje wiele miejsc, w których możesz bez problemu się w takie worki zaopatrzyć – psie pakiety dostępne są na allegro, w specjalnych sklepach internetowych, a w przypadku placówek stacjonarnych, koniecznie zajrzyj do sklepu zoologicznego lub do marketu. Jednak, jak wiadomo, coraz lepszą opcją dzisiejszych czasów stają się zakupy online. Umożliwiają one największy wybór i najbardziej atrakcyjne ceny. Kupując online, możesz łatwo i szybko porównać ceny w różnych miejscach. Wszystko to bez ruszania się z miejsca. Oprócz ceny warto kierować się także innymi kryteriami, takimi, jak wytrzymałość woreczka (niezwykle ważne!), a poza tym jego rozmiar, zapach, oraz, co dzisiaj coraz ważniejsze, biodegradowalność

sprzątanie odchodów po psie

Czy worki na kupy rozwiązują problem?

Worki z pewnością ułatwiają zbieranie odchodów, a tym samym zachęcają do tej czynności właścicieli psów. Jednak, by ich skuteczność była jeszcze większa, konieczne jest edukowanie w tym zakresie dzieci, młodzieży, a przede wszystkim dorosłych, gdyż to od nich płynie przykład dla młodszych pokoleń. Sprzątanie po psie nie jest niczym trudnym, lecz dla wielu z nas jest obcym, budzącym obrzydzenie zajęciem. Pora jednak zrozumieć, że w naszym wspólnym interesie leży dbałość o estetykę naszego otoczenia

Woreczki na kupy stają się coraz bardziej popularnym elementem spacerów z pupilem. Pamiętajmy o nich nie tylko podczas chodzenia po parku – problem psich odchodów pojawia się także na deptakach, chodnikach, plażach i innych miejscach, w które chodzimy z naszymi psami. W poszukiwaniu najlepszych worków dla psa koniecznie zajrzyj do producenta Psi Pakiet. Odpowiadasz za przygotowanie przestrzeni wypoczynkowej na terenie, przykładowo, parku? Znajdziesz tu idealne rozwiązania. Zapoznaj się z propozycjami pięknych, stylowych ławek, a przy tym nie zapomnij oczywiście o niezbędnych koszach oraz o psich stacjach.