Gdzie spotkasz haft komputerowy?

Haft komputerowy to jedna z najbardziej ekskluzywnych i jednocześnie trwałych metod znakowania. Jest następcą znanego już w czasach starożytności haftu ręcznego, który od początków istnienia stosowany był jako jedna z trwalszych form ozdabiania materiałów.

Maszynowa forma znakowania materiałów została opracowana w 1828 roku i od tego momentu stale ewoluowała.

Dzisiaj haft komputerowy skutecznie wypiera inne formy znakowania odzieży ze względu na swoją precyzję, dokładność wykonania i wysoką jakość. Znalazł zastosowanie w ozdabianiu odzieży, obrusów, akcesoriów materiałowych. Doskonale radzi sobie zarówno z delikatnym i miękkim materiałem, jak i ciężkim, w przypadku którego tradycyjny haft nie jest możliwy. Haft komputerowy najczęściej spotykany jest na firmowej odzieży roboczej, na czapkach, kocach, szlafrokach, plecakach, czy ręcznikach. Wykorzystywany jest do tworzenia logo i znaków firmowych. Znany jest również, jako forma naszywek, które często wykorzystywane są przez rodziców do tworzenia barwnych łat na ubraniach dziecięcych.

Na jakość haftu wpływa rodzaj stosowanych nici, gatunek materiału, na którym powstanie wzór, jak i sam projekt. Połączenie tych trzech kroków ze staranna pracą zawsze daje spektakularny efekt.

Zalety haftu komputerowego:

  • trwałość,
  • elegancki wygląd,
  • wysoka jakość wykonania,
  • precyzja wzoru,
  • możliwość wykonania nietypowych wzorów lub elementów personalizacji,
  • możliwość tworzenia wzorów z użyciem wielu kolorów,
  • możliwość znakowania różnego rodzaju materiałów, nawet tych bardzo ciężkich,
  • niska cena.

Haft komputerowy nie strzępi się i nie tworzy nieestetycznych poluzowanych miejsc pomiędzy nićmi. Dzięki komputerowemu sterowaniu metoda ta jest bardzo szybka. Co więcej, pozwala również na tworzenie nietypowych efektów; haftów błyszczących, 3D, czy nawet tych wykonanych z nici ognioodpornych. Gotowy projekt w porównaniu do haftów tradycyjnych jest odporny na ścieranie, prasowanie, pranie w bardzo wysokich temperaturach, a nawet działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (deszcz lub śnieg). W przypadku bezpośredniego zabrudzenia, haft można wyczyścić za pomocą gąbki z użyciem detergentu, bez obawy o zniszczenie, czy dekoloryzację. Dzięki swojej trwałości może być wykonany również na kurtkach, czy fartuchach.

Jak powstaje haft komputerowy?

haft komputerowy zaletyHaft komputerowy to kilkustopniowy etap, rozpoczynający się od niepozornego projektu graficznego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki i możliwości użycia wielu kolorów komputerowa forma haftu nie ogranicza projektanta w rysowaniu koncepcji. Następnym krokiem jest zmiana projektu na plik wektorowy, który pozwala dostosować wzór do komputerowej hafciarki. To bardzo istotny etap, gdyż tak naprawdę, od niego zależy czy wykonany wzór będzie zgodny z założonym projektem. Kolejnym krokiem jest połączenie różnych kolorów nici z igłami maszyny i rozpoczęcie etapu haftowania wzoru. Dzięki szerokiej funkcjonalności komputer jest w stanie wyhaftować najbardziej wymagające, gradientowe projekty. Wykonany haft jest precyzyjny i bardzo solidnie wykonany.

Haft komputerowy to doskonała forma personalizacji ubrań. Nadaje im oryginalności i niepowtarzalności. Chętnie sięgają po niego rodzice, w celu oznaczenia ubranek lub akcesoriów swoich pociech. Dodatkowo haft, jest idealnym pomysłem na ozdobienie np. kocyka lub ręcznika, imieniem osoby, którą chcemy obdarować np. z okazji urodzin. Funkcjonalność maszyny pozwala wyhaftować jednakowo imię, datę, hasło lub motto, co na pewno sprawi ogromną przyjemność osobie obdarowanej. Sięgają również po niego właściciele zwierząt domowych, którzy za pomocą haftu chcą oznaczyć ulubiony koc, poduszkę, czy legowisko swojego pupila. Wówczas haft pełni piękną formę dekoracyjną. Możliwość wyhaftowania z użyciem aż 15 kolorów pozwala na stworzenie jedynych w swoim rodzaju naszywek i emblematów.

Haft komputerowy został doceniony również przez sklep internetowy Kakatek. Poszczególne produkty dostępne w ofercie posiadają dekoracyjne wykończenia. Naniesione na klasycznych produktach wzory, nadają im ciekawy i niepowtarzalny charakter. Dedykowane są dla pociech, a szeroki wybór wzorów, pomoże dopasować je zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Produkty dostępne w sklepie Kakatek wykonywane są z najlepszych gatunkowo materiałów, dzięki czemu wyróżniają się wysoką estetyką, starannością wykonania i trwałością. Do ich produkcji stosowane są delikatne włóczki, bawełna, akryl i poliester. Producent dba o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, dlatego włókna komponowane są tak, by tworzone ubranka, czy okrycia były komfortowe w użytkowaniu.