Idealna kabina prysznicowa – na co zwracamy uwagę podczas zakupu?

Zakup kabiny prysznicowej jest sporą inwestycją na długie lata. Jej wybór bardzo często może okazać się problematyczny ze względu na dużą ilość różnorodnych modeli do wyboru. Czym najczęściej kierujemy się podczas zakupów? Na jakie marki warto zwrócić uwagę?

Jakie kabiny prysznicowe najchętniej wybieramy?

Zgodnie z przeprowadzanymi ankietami podczas zakupu decydujemy się na kabiny, które posiadają jak najmniej elementów, które mogą ulec awarii. Zdecydowanie najczęściej wybieramy modele oszklone, które posiadają wiele cienkich i delikatnych elementów nadających elegancji całej kabinie. Pod względem kształtu chętniej sięgamy  po kabiny kwadratowe, które znacznie łatwiej dopasować do wystroju wnętrz. Co więcej, wybierając kabiny prysznicowe kierujemy się nie tylko ich wyglądem. Decydując, który model znajdzie się w naszej łazience bierzemy również pod uwagę łatwość utrzymania czystości drzwi oraz ścianek. Najpopularniejsze są kabiny posiadające powłokę, na której brud i osad z wody nie osadza się tak szybko.

Jakie kabiny kupujemy najczęściej i jakie zalety posiadają?

Częstym wyborem stają się kabiny firmy Durasan, która oferuje serię tradycyjnych kabin prysznicowych Parma oraz Palermo. Możliwe jest również wybranie kabin z hydromasażem z serii Skien oraz Rio. Firma Durasan w swojej ofercie posiada kabiny prysznicowe, których ścianki zostały wykonane z odpornego szkła pokrytego specjalistyczną powłoką Easy Clean, która umożliwia łatwiejsze utrzymanie porządku. Kabiny występują w różnych wielkościach i kształtach. Możemy wybrać zarówno kabiny kwadratowe, narożna czy prostokątne. Niektóre modele kabin wyposażone są w elastyczne uszczelki magnetyczne, które gwarantują szczelne domknięcie. Możliwy jest również zakup kabiny posiadającej przyciemniane szkło. Dodatkową zaletą produktów marki Durasan są atrakcyjne ceny, które będą odpowiednie na każdą kieszeń.łazienka z kabiną prysznicową

Kupując kabiny z bardziej bogatym wyposażeniem popularnym wyborem stają się produkty marki Hydrosan. Firma ta oferuje wysokiej jakości kabiny posiadające hydromasaż, dysze i wylewki znajdujące się na rożnej wysokości oraz panel sterowania z wbudowanym radiem. W zależności od modelu kabiny dodatkowe wyposażenie może znacząco się różnić. Kabiny firmy Hydrosan mogą być wyposażone również w lampy LED, głośniki, radio, lustro, półki oraz wyprofilowany masażer do stóp. Możliwe jest również skorzystanie z funkcji sterylizacji ozonowej, dzięki której utrzymanie kabiny w idealnej czystości nie będzie niczym trudnym. Tak wyposażone kabiny będą świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób lubiących ekskluzywną wygodę oraz komfort. Tego typu kabiny doskonale będą prezentowały się zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnie urządzonych łazienkach. Zastosowanie hydromasażu w połączeniu z kolorowymi światłami oraz ulubioną muzyką zagwarantuje maksymalny relaks.

Osoby poszukujące tradycyjnych kabin, które będą wyróżniały się eleganckim i niebanalnym wyglądem powinny zapoznać się z ofertą firmy Sea Horse. Warta uwagi jest przede wszystkim seria Sigma. Seria ta charakteryzuje się modelami wyposażonymi w pełne ramy profilowe z uchylanymi bądź przesuwanymi drzwiami. Ogromną zaletą jest możliwość wybrania niemal dowolnego koloru szkła. Interesująca jest również seria Fresh Line, która łączy nowoczesną budowę kabin z minimalistycznym stylem. Świetny efekt wizualny gwarantuje połączenie kabiny z owej serii z bezbrodzikową instalacją. Firma Sea Horse zadowoli każdą osobę, która poszukuje kabiny do nowocześnie urządzonej łazienki. Proste konstrukcje wykonane z mocnych materiałów zapewniają, że każda osoba, która zdecydowała się na wybór modelu z tej firmy będzie zadowolona z codziennego użytkowania kabiny.