Jak wybrać najlepsze lakiery do paznokci?

Znalezienie dobrej odżywki do paznokci nie powinno być trudne, dzięki dostępie do wszelkich informacji na temat kosmetyków danej firmy. Odżywka do paznokci jest pożądana ze względu na woje właściwości. Wpływa ona pozytywnie na płytkę paznokcia i utwardza ją. Dzięki jej regularnemu stosowaniu, możemy liczyć na znaczną poprawę stanu naszych paznokci. Dlatego też wybór właściwej odżywki jest istotny. Trzeba unikać wszystkich substancji szkodliwych, takich jak formaldehyd. Wybór odżywki wpływa na nasze paznokcie i stan skóry wokół nich.

 hurtownia kosmetyków wrocław

Trwałe lakiery do paznokci

Malowanie paznokci od dawna jest niemalże codzienną praktyką wielu kobiet. Odpowiednio dobrany kolor będzie się prezentował świetnie na naszych paznokciach. Jednak rzadko można trafić na lakier, który faktycznie utrzyma się na paznokciach dłużej niż 5 dni. Najczęściej jest to spowodowane wykonywaniem codziennych czynności. Dlatego, w przypadku podejmowania wyboru lakieru do paznokci, musimy zwrócić uwagę na recenzje danego produktu. Możemy również zapoznać się z etykietą lakieru. Trwałe lakiery do paznokci możemy spotkać w popularnych drogeriach oraz na stronach internetowych. Przed dokonaniem zakupu, warto się jednak upewnić o działaniu lakieru. Wiele kobiet wykonuje tzw. hybrydy, które nie mają korzystnego wpływu na nasze paznokcie. Dlatego częściej polecane są trwałe lakiery do paznokci z utwardzaczem. Warto szukać specjalistycznych lakierów, których kolor utrzyma się na naszych paznokciach przez kilka dni.

 hurtownia kosmetyków wrocław

Odżywki bez formaldehydu

Formaldehyd jest substancją chemiczną, która występuje w znacznej większości lakierów do paznokci i innych kosmetyków. Substancja ta stosowana na dłuższą metę, może przyczynić się do znacznego wysuszenia się skórek wokół paznokci. Dodatkowo, formaldehyd niekorzystnie wpływa na nasze paznokcie. Dlatego warto czytać wszystkie etykiety na danym produkcie, zanim zdecydujemy się na jego zakup. Niektóre firmy nie dodają tej substancji do swoich produktów, lecz często możemy spotkać się z serią danej firmy, która jako jedyna nie zawiera formaldehydu. Odżywki bez chemicznej substancji są więc zdrowsze dla naszych paznokci. Dużo firm rezygnuje dodawania formaldehydu do swoich produktów ze względu na zwiększającą się świadomość społeczeństwa o zawartości produktów.

 hurtownia kosmetyków wrocław

Lakiery żelowe bez lampy

Wiele firm kosmetycznych, chcąc podążać za trendami, produkuje coraz lepsze lakiery i inne kosmetyki. Lakier do paznokci jest nieodłączną częścią kosmetyczki każdej kobiety. Produkt ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kobiet w każdym wieku na całym świecie. Lakiery żelowe, ostatnio wprowadzone na rynek, cieszą się popularnością ze względu na trwałość. Ten typ lakierów można z powodzeniem stosować bez używania lampy. Charakteryzują się one dość szybkim czasem wysychania, są mocne i utrzymują się do 2-3 tygodni. Najczęściej, do każdego typu lakierów polecany jest tzw. Top Coat, czyli trwały i mocny lakier, który jest przezroczysty i pełni rolę utwardzacza. Lakiery żelowe są dostępne w każdej sieci sklepów kosmetycznych.