Jak wybrać strój sportowy do windsurfingu?

Windsurfing oraz kitesurfing należą do najbardziej popularnych sportów wodnych  w dzisiejszych czasach. Surfowanie za pomocą deski z jachtem lub latawcem, to sport, który szczególnie podnosi adrenalinę. Wraz ze wzrostem zainteresowania tymi sportami wodnymi, wzrósł również popyt na produkcję sprzętu oraz odzieży, które przeznaczone są do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu. Odzież sportowa jest wykonywana z mocnych lecz lekkich materiałów, dzięki którym o wiele łatwiej i wygodniej jest surfować. Skład materiałów sprawia, iż koszulki lub legginsy przylegają do ciała, jednocześnie umożliwiając naszej skórze oddychanie. Dodatkowo, odpowiednio dobrana odzież zagwarantuje nam szczególny komfort podczas surfowania.

Wybór właściwej odzieży do uprawiania powyższych sportów, jest dziś bardzo szeroki. Producenci oferują coraz więcej różnych rodzajów odzieży. Każdy z nas może więc wybierać spośród wielu kolorów, rozmiarów, fasonów oraz typów ubrań.

Rodzaje odzieży

Powyżej opisane sporty wodne wymagają stosowania konkretnego rodzaju odzieży, który ochroni naszą skórę i zapewni nam komfort podczas pływania. Przylegające i elastyczne ubrania mogą być używane nie tylko na plaży. Niektóre z nich, możemy zakładać na co dzień oraz do uprawiania innych sportów. Wygoda i bezpieczeństwo, to dwie najważniejsze zalety, jakie można przypisać odzieży przystosowanej do kitesurfingu i windsurfingu.

Legginsy – zarówno damskie, jak i uniseksowe – są dostępne w kilku kolorach. Legginsy zapewniają nam szczególnie dużą wygodę podczas surfowania.
Obowiązkowy element garderoby, stanowi bielizna. Bokserki, stroje kąpielowe oraz koszulki, są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i fasonach. Niektóre z nich mogą być jednolite, a inne pokryte napisami lub wzorkami.
Koszulki stanowią obowiązkowe wyposażenie garderoby każdego z nas. W ofercie dostępne są różne wzory i rozmiary. Ciekawe są również bluzy – kolorowe, z naszywkami, napisami lub pokryte wzorami – będą pasować przede wszystkim podczas surfowania. Jednak ich delikatny wygląd pozwala zakładać koszulki i bluzy również na co dzień.
sportowe stroje kitesurfingWarto również zwrócić uwagę na różowe poncho w kratkę. Może ono być ciekawym połączeniem wraz z innymi elementami ubioru o jednolitym kolorze.
Dość ciekawym dodatkiem do odzieży, jest pasek. W ofercie możemy wybierać spośród czterech wariantów kolorystycznych. Kolorowe paski z czarnymi wykończeniami lub w barwach neonowej żółci i pomarańczy, z wykończeniami białymi, można dopasować do swojego stylu.
Wiele osób, podczas przebywania na plaży, nosi różne nakrycia głowy. Ciekawą i wciąż popularną alternatywą na ochronę głowy, jest czapka z daszkiem. W ofercie można wybrać trzy warianty kolorystyczne. Jedna, ciemniejsza czapka ze wzorkiem w kratkę oraz pomarańczowa i czarna w nadrukiem, są idealne do założenia w słoneczny dzień.

Wszystkie rodzaje odzieży są dostępne w wersji damskiej i męskiej. Ilość rozmiarów pozwala odpowiednio dopasować ubrania do swojej sylwetki.

Dobór odzieży do sportów wodnych

Odzież, która przeznaczona jest dla sportowców, jest wykonywana ze specjalnych materiałów. Każdy wymieniony wyżej typ odzieży, zapewnia nam bezpieczeństwo oraz komfort. Zarówno windsurfing, jak i kitesurfing, są sportami, które wymagają odpowiedniego stroju. Kilkugodzinne przebywanie w pobliżu wody, musi nas chronić przed zimnem i słońcem. Poza tym, inne ubrania wybierzemy na letnie i zimowe surfowanie.
Wybór odzieży do surfowania, jest jednak kwestią indywidualną. Ubrania możemy bowiem dobierać według kolorów, wzorów oraz ulubionych rodzajów odzieży. Musimy zadbać o nasz komfort i bezpieczeństwo podczas surfowania.


Stroje sportowe do kitesurfingu znajdziesz na stronie STL Poland.