Jak wygląda produkcja mebli hotelowych?

Produkcja mebli, to skomplikowany i długi proces. Jak wiadomo, każdy mebel musi zostać wykonany z jak największą dokładnością. W danym pomieszczeniu lub w całym mieszkaniu, znajduje się ten sam rodzaj mebli. Ten sam typ drewna lub tworzywa, podobny lub zbliżony kolor oraz zdobienia – to wszystko wpływa na wygląd każdego umeblowanego pomieszczenia. Produkcja mebli jest więc niełatwym zadaniem dla doświadczonych specjalistów.
Meble do mieszkania czy biura produkuje się nieco inaczej. Istnieje również odrębny rodzaj mebli – są to meble hotelowe.

Meble hotelowe – jak wygląda ich produkcja?

Hotel jest szczególnym miejscem – wysokiej jakości obsługa oraz wypoczynek, są organizowane na najwyższym poziomie. Głównymi elementami, jakie od razu zauważamy w hotelu, są meble.
Meble hotelowe sprowadzane są z różnych fabryk i zakładów. Właściciele hoteli dbają o to, by meble zawsze miały najwyższą jakość. Każdy właściciel hotelu, uważnie i selektywnie wybiera fabrykę mebli, która spełni jego oczekiwania. Meble hotelowe cechują się nieskazitelnością oraz szczególnie atrakcyjnym wyglądem. Z tego też powodu, producenci mebli hotelowych oferują coraz lepsze, najwyższej jakości meble.
meble hoteloweDany hotel zazwyczaj składa zamówienie na konkretną ilość szafek, łóżek, biurek, krzeseł oraz półek i innych rodzajów mebli, jakie powinny znaleźć się w pokojach hotelowych. W znacznej większości, pokoje w hotelu wyglądają tak samo lub podobnie. Z tego też powodu, producent mebli przyjmuje zamówienie na produkcję hurtową.
Przed rozpoczęciem produkcji, należy określić odpowiedni surowiec, rozmiary, typ oraz ilość mebli. Do zakładu sprowadzane są więc bele drzewa lub konkretny surowiec (w przypadku mebli z tworzywa). Maszyny, obsługiwane przez pracowników zakładu, tną i obrabiają drewno.
Każdy mebel składa się z konkretnej ilości desek o ustalonych rozmiarach. W większości, każdy rodzaj mebli produkuje się po kolei – najpierw części do szafek, później łóżka itp. Warto jednak pamiętać, że często producent mebli hotelowych tworzy cały, pojedynczy zestaw dla klienta, w celu prezencji. Później, produkcja trwa dalej.
Kolejnym etapem jest wygładzanie i lakierowanie (nie zawsze), w celu pozbycia się drzazg. Następnie, na życzenie klienta, części mebli pokrywane są farbą, wzorami czy motywami. Żłobienie i montowanie dodatkowych elementów (listew, klamek, rączek czy wgłębień), są kolejnym etapem.
Gdy wszystkie części szaf są gotowe, należy je złożyć.
Mniejsze elementy, są składane na miejscu, w fabryce – zajmują się tym pracownicy lub maszyny.
Określony typ mebli, często składany jest w pokojach,  uwagi na gabaryty szaf czy łóżek.

Producent mebli hotelowych

Produkcja mebli hotelowych jest trudnym zadaniem. Producent musi uwzględnić wszystkie dodatkowe życzenia i prośby klienta. Fabryka mebli, która cieszy się uznaniem, skupia się przede wszystkim na jakości mebli. Istotne jest więc, by łóżka, biurka i inne meble, były wytrzymałe. Producent mebli hotelowych zawsze podaje maksymalną wagę, którą można obciążyć dany typ mebli. Kolor drewna lub tworzywa jest ustalany na samym początku – producent pod koniec produkcji nanosi więc trwale konkretny kolor. Często jednak, zamawiane jest drewno o określonym kolorycie. Często, klient wymaga dodatkowych funkcji mebli. Dzięki temu, producent może zaproponować np. oświetlenie w szafie, wysuwane półki, montaż gniazdek czy lamp w bocznych lub górnych częściach łóżka. Meble hotelowe wymagają szczególnej uwagi, więc producent stosuje najlepszej jakości farby, surowce czy dodatkowe części.
Te wszystkie elementy składają się na wysoką jakość mebli hotelowych.