Jaki prezent wybrać na czwartą rocznicę ślubu?

Czwartą rocznicę ślubu zwykło nazywać się kwiatową lub owocową. Dlatego też, jeśli nie masz pomysłu, możesz w prezencie ofiarowywanym swojemu małżonkowi lub małżonce nawiązać właśnie do tej nazwy.

Co zatem można wybrać na prezent z tak wyjątkowej i niepowtarzalnej okazji, jaką jest właśnie czwarta rocznica ślubu? Podrzucamy kilka pomysłów, dzięki którym już nie będziesz się martwić, że nie wiesz, co wybrać na prezent.

Bukiet kwiatów lub roślina doniczkowa

Kwiaty na ogół wręcza się raczej kobietom, lecz zdarzają się czasem i mężczyźni mający słabość do ozdobnych roślin. Jeśli jednak nie chcecie za kilka dni wyrzucać zwiędłego bukietu, który jeszcze kilka dni temu prezentował się tak pięknie, ani trzymać zasuszonego “wiechcia”, warto wybrać roślinę doniczkową, lub nawet pójść o krok dalej.

Może zasadźcie na rocznicę ślubu wybrane przez siebie drzewko? Wybierzcie ważne dla Was miejsce i działajcie! Będzie to piękny sposób na uwiecznienie łączącego Was uczucia, a przy tym zrobicie coś dobrego dla natury.

Kosz z owocami

Wszyscy lubimy słodkie przekąski… lecz za często zwracamy się w stronę tych niezbyt zdrowych. Kosz pysznych owoców będzie fantastycznym zamiennikiem – jest to miłe dla podniebienia, słodkie źródło witamin, stanowiące znacznie zdrowszą alternatywę dla wszelkiej maści batoników, czekoladek, cukierków i innych produktów, z których składają się typowe kosze prezentowe.

Koszulki z nadrukiem

Jest to dobre rozwiązanie, jeśli lubicie podarunki z nutą humoru. Dobrym pomysłem będą zarówno koszulki dla par, na których napisy stanowią wzajemne uzupełnienie, jak i pojedynczy T-shirt, za pomocą którego w zabawny sposób wyrazisz swoje uczucie do ukochanej osoby. Szeroki wybór koszulek znajduje się m.in. w sklepie internetowym topkoszulki.pl.

Kosmetyki o zapachu owocowym lub kwiatowym

O ile nuty kwiatowe na ogół przypisuje się kobietom, o tyle już kompozycje zawierające w sobie owoce mają co nieco do zaoferowania również i mężczyznom. Dlatego też może niezbyt oryginalnym, lecz na pewno miłym dla zmysłów i praktycznym prezentem będzie zestaw kosmetyków do pielęgnacji ciała. Płynie z tego dodatkowa korzyść – kosmetyki będą niezwykle przydatne podczas wspólnego SPA, jakie możecie sobie zrobić na koniec dnia, by jeszcze lepiej uczcić Waszą rocznicę.

Podarunek związany z zainteresowaniami

Niekoniecznie musicie nawiązywać do nazwy rocznicy. Jeśli lepszym rozwiązaniem będzie prezent związany z zainteresowaniami, możecie kierować się właśnie tym. Bilet na koncert, zestaw do decoupage’u, zestaw do robienia domowych dekoracji? Tutaj wszystko zależy od Was.

Prezenty w duchu Zero Waste

Dużo się o tym mówi i nie bez powodu – samodzielne wykonanie prezentu bez kupowania dodatkowych rzeczy lub z ograniczeniem zakupu do niezbędnego minimum jest krokiem nie tylko uwalniającym kreatywność, lecz też wspomagającym ratowanie planety. Warto brać takie niuanse pod uwagę, tworząc prezenty dla bliskich osób – nie tylko z okazji rocznicy ślubu.

koszulki dla par

Mapa zdrapka

Kochacie podróże? To fantastycznie, dlatego że ten prezent będzie właściwie podarunkiem dla Was obojga. Mapa zdrapka doskonale prezentuje się na ścianie, dzięki czemu będzie świetną ozdobą, a do tego będziecie mogli na bieżąco zaznaczać kraje, w jakich już byliście. Dobrej jakości mapa jest wykonana z dużą precyzją, dlatego też możecie dokładnie zaznaczyć miejsce, z którego wróciliście.

Prezenty na rocznicę ślubu nie muszą być banalne!

Jak widać, istnieje wiele pomysłów na to, czym obdarować swoją drugą połówkę serca. Warto to robić, dlatego że mimo upływu lat, Wasza miłość zasługuje na celebrację tak samo, jak na początku – a nawet jeszcze bardziej, biorąc pod uwagę to, jak wiele zdążyło Was połączyć. Uczcijcie to zatem w odpowiedni sposób i ucieszcie się nawzajem miłym podarunkiem!