Kostka brukowa Libet – nawierzchnie z klasą

Kostka brukowa od lat cieszy się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, a przy okazji ekonomiczne. Bruk możemy stosować w zarówno w przestrzeni publicznej jak i na prywatnej posesji. Mnogość kształtów oraz kolorów sprawiają, że kostka brukowa wpasuje się idealnie w każde otoczenie. Jednym z największych producentów bruku w naszym kraju jest firma Libet, która od wielu lat funkcjonuje na rynku. Korzystając z okazji remontu naszego biura, zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług tego producenta. Poprosiliśmy fachowca z tej firmy o pomoc doborze odpowiedniej nawierzchni, biorąc pod uwagę charakter budynku oraz jego otoczenie. Pracownik wybrał dla nas trzy rodzaje kostki, która jego zdaniem  najbardziej pasowały, uwzględniając przy tym koszt bruku i jego ułożenia. Cały proces przebiegł bardzo sprawnie i po wybraniu odpowiedniego produkty, specjaliści rozpoczęli układanie kostki brukowej.

Libet elegante – kostka szlachetna

Wybór padł na produkt z serii elegante. Jest to kostka brukowa o bardzo eleganckim charakterze, która posiada wyrafinowaną powierzchnię. Zastosowanie technologii płukania w procesie produkcyjnym sprawiła, że produkt nabiera szlachetnego wyboru i prezentuje się bardzo okazale w kompozycji z innymi gatunkami kostki brukowej.


Zdecydowaliśmy się na użycie dwóch rodzajów kostki z tej samej serii – srebrnoszarej oraz czerwonej. Oba kolory świetnie komponują się na nawierzchni, co dodatkowo podkreślone jest przez wzory, które zostały ułożone z bruku. Koszt kostki nie jest duży – należy pamiętać że wyprodukowanie bruku bywa kosztowne, szczególnie w przypadku kostki szlachetnej, ale efekt końcowy jest naprawdę wspaniały. Atutem jest również fakt, że w przypadku uszkodzenia części nawierzchni, wystarczy wymienić małą jej część, dzięki czemu nie będziemy narażeni na duże koszta.