Mity o piżamach satynowych

Piżama satynowa ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jest ku temu całkiem sporo powodów. Okazuje się jednak, że nie wszystkie są prawdziwe. Wokół piżam z satyny oraz bielizny z tego materiału narosło wiele mitów, które poniżej postaramy się rozwiać. Jak zatem jest z wyrobami z satyny? Warto je nosić czy nie? Przekonajmy się!

Mit 1: Satynowe piżamy są nieprzewiewne

Satyna to materiał będący w powszechnym użytku już od XIX wieku. Jest ona pochodna atłasu, materiału uznawany za dość luksusowy. Wyróżniamy satynę jedwabną, poliestrową i bawełnianą. Satyna wykonana z jedwabiu czy też bawełny jest o wiele lepsza dla naszego zdrowia, ze względu na większą oddychalność. Włókna poliestrowe radzą sobie z przepuszczaniem powietrza o wiele gorzej, zatem jeśli w naszej piżamie z satyny jest nam zbyt duszno, oznacza to, że najpewniej zdecydowaliśmy się na tańszą, poliestrową satynę, która nie jest na dłuższą metę zbyt dobra dla zdrowia. Decydując się na satynę naturalną lub z domieszkami materiałów o większej oddychalności, staje się ona jeszcze bardziej przyjazna dla skóry.

Mit 2: Ubrania satynowe są drogie

Niektórym z nas satyna kojarzy się tylko z drogimi materiałami, na jakie nie wszystkich stać. Otóż wcale tak nie jest, dobrą piżamę z satyny możemy kupić już za około 60-70 złotych, co jak na piżamę dobrej jakości na co najmniej kilka lat, nie jest takim wielkim wydatkiem. Trudno się jednak dziwić temu, skąd wziął się taki pogląd – satyna wygląda naprawdę luksusowo, przez co trudno uwierzyć, że może być osiągalna praktycznie na każdą kieszeń. 

Piżama satynowa

Mit 3: Z satyny wykonuje się jedynie bieliznę erotyczną

Otóż niekoniecznie. Owszem, satyna wygląda bardzo zmysłowo, gdy narzucimy na siebie opływający ciało miękki, delikatny materiał, pod którym nie ma już nic więcej… Tak, może ona bardzo działać na zmysły, lecz wystarczy zajrzeć choćby na stronę rafjolka.pl, by przekonać się, że z satyny wykonuje się również całkiem zwyczajne komplety piżam. Dostępne są zarówno piżamy z długimi, jak i krótkimi rękawami, piżamy dobre na co dzień i te, które zakładamy, by nieco urozmaicić wspólny wieczór. Piżama satynowa potrafi być bardzo zmysłowa, lecz równie dobrze może nadawać się na co dzień

Piżama satynowa: gdzie najlepiej ją kupić?

Szeroki wybór piżam satynowych znajdziemy w sklepach online. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy szybko porównać setki modeli, nie wstając z miejsca. A gdy już się zdecydujemy, paczka znajdzie się pod naszymi drzwiami już po kilku dniach. Zakupy w Internecie możemy zrobić o każdej porze dnia i nocy, dzięki czemu nie musimy specjalnie znajdować czasu na bieganie po sklepach – zakupy online robimy w najbardziej dogodnej dla siebie chwili. A skoro już zaczynamy robić takie zakupy, to do jakich sklepów warto zajrzeć?

Jednym z przykładów jest sklep rafjolka.pl, w którym szeroka oferta asortymentu sprawi, że niemal na pewno znajdziesz tam cios dla siebie. Liczne modele piżam satynowych, wiskozowych i innych, czy też atrakcyjne komplety bielizny lub stylowe kolekcje ubrań pozwolą Ci skompletować całą garderobę! W sklepie rafjolka.pl znajdziesz wszystko, co zechcesz! Atrakcyjne produkty w dobrych cenach znajdą tu dla siebie również panowie, a i nasze dzieci możemy tu zaopatrzyć w miłe dla oka ubranka. Dlatego, jeśli szukasz produktów dla całej rodziny, koniecznie zajrzyj właśnie do nas!