Obrazy w Twoim domu – jakie są możliwości?

Każdy z nas chce, aby nasz dom był wyjątkowym miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie, komfortowo i przyjemnie. Ma on też nas wyrażać. Z tego względu poświęcamy dużo czasu na zaprojektowanie wystroju wnętrz. Niezbędnym elementem są tu obrazy dekorujące nasze ściany. Możemy nimi zaprezentować rodzinie i znajomym wyjątkowy element ściany lub niezwykle atrakcyjny wzór. Mamy tutaj naprawdę bardzo wiele możliwości.

Obrazy na płótnie canvas

Druk na płótnie obejmuje reprodukcję ulubionego motywu na wysokiej jakości płótnie. W rezultacie powstaje obraz tak trwały i piękny, jak obraz namalowany, wykonany zgodnie z naszymi dokładnymi specyfikacjami przy użyciu wybranych motywów.

Od dzielonych wydruków na płótnie po potrójne obrazy, większe płótna i wersje mini – płótno można kształtować według naszych potrzeb. Umożliwia to osiągnięcie wielu różnych efektów, których nie można uzyskać za pomocą zwykłego obrazka.

Edycja przed wydrukiem pozwala upewnić się, że zdjęcie jest dokładnie takie, jak chcemy. Jeśli chcemy stworzyć na nim inną atmosferę, zmieniając oświetlenie, ostrość czy nasycenie, edycja pozwala to zrobić. Rezultatem jest piękny obraz, który oddaje dokładnie takie wrażenie jak chcieliśmy.

Ponieważ zastosowane płótno jest podobnej jakości do tego, które byłoby użyte do malowania, jest niezwykle trwałe. Płótno może być pielęgnowane przez wieki. Inwestując w druk na płótnie, kupujemy dzieło sztuki, które może być przekazywane przez pokolenia na dziesięciolecia. Chociaż ogólnie uważa się, że druk na płótnie jest kosztowny, w rzeczywistości nowoczesne techniki i materiały sprawiły, że dzisiejszy druk na płótnie jest zaskakująco ekonomiczny.

Obraz canvas poliptyk MAGICZNY OGRÓD
Obraz canvas poliptyk MAGICZNY OGRÓD, źródło: https://magicandstyle.com/k1,obrazy-na-sciane-obrazy-na-plotnie-canvas.html

Obrazy na szkle

Kiedy decydujemy dodać się trochę piękna i wyjątkowości do naszego domu to warto zastanowić się nad obrazem na szkle. Możemy wybierać spośród wielu wzorów, które są nadrukowywane bezpośrednio na szkle przy wykorzystaniu technologii UV. Pozwala to uzyskać zjawiskowe rezultaty, które dają wręcz efekt 3D. Staranność przygotowania i odwzorowanie nawet najmniejszych szczegółów robi tutaj ogromne wrażenie.

Jeżeli wybierzemy dobrą firmę, taką jak Magic and style, możemy wybierać spośród szerokiej gamy wzorów i rozmiarów takich obrazów. Jednocześnie mamy możliwość dostosowania go do naszych wymagań, dzięki czemu idealnie będzie uzupełniać wystrój naszego wnętrza. Na początku możemy otrzymać wizualizację, która pozwoli nam dokładnie wyobrazić sobie projekt, który będzie wykonywany dla nas od podstaw.

Obrazy na płycie MDF

MDF, czyli płyta pilśniowa o średniej gęstości, jest wysokiej jakości kompozytowym drewnem inżynieryjnym wykonanym przez ogrzewanie i prasowanie włókien drzewnych wraz z klejem i woskiem w celu utworzenia ściśle związanej płyty. Podczas, gdy klej łączy ze sobą włókna drzewne, w celu zwiększenia odporności na wilgoć stosuje się wosk. Ponieważ MDF składa się z włókien drzewnych, nie ma widocznych słojów drewna, pierścieni ani sęków, co czyni go idealną powierzchnią do malowania. Obrazy na płytach MDF są jednocześnie niezwykle piękne i solidne. Zazwyczaj nanoszone są na płyty o grubości 18 mm. Wybrany przez nas wzór nadrukowywany jest na folii z laminatem i umieszczany na przyciętej do odpowiedniego rozmiaru płyty MDF.

Obrazy na takiej płycie są minimalistyczne i surowe. Perfekcyjnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. W zależności od wybranego wzoru mogą one mieć niezwykle żywe kolory, lub bardziej stonowane. Jednocześnie są też bardzo praktyczne ze względu na to, że można je ścierać na sucho lub mokro.