Obroża z imieniem psa, czy warto kupić taką?

Obroża dla psa jest jednym z pierwszych akcesoriów, jakie pojawiają się w naszym domu wraz z zakupem pupila. Jest to nie tylko symbol przynależności, ale także bardzo istotny ekwipunek, jeśli weźmiemy pod uwagę względy bezpieczeństwa. Każdy odpowiedzialny opiekun powinien wyposażyć swojego zwierzaka w odpowiednio przygotowany sprzęt, nawet jeśli na co dzień, do chodzenia na spacer używa się szelek – obroża jest dodatkowym zabezpieczeniem. W wypadku zerwania się obroża zwiększy szanse na odnalezienie się psa.

Czy adresówka dla psa będzie odpowiednia?

Adresówki są bardzo popularnym akcesorium wśród właścicieli zwierząt. Można zawrzeć na niej imię psa, a także numer telefonu do właściciela, co pozwoli się z nim skontaktować, w razie odnalezienia. Adresówki przyczepia się bezpośrednio do obroży i w razie jej zmiany, można adresówkę przełożyć. Zazwyczaj są one przystosowane do różnych warunków, dzięki czemu nic nie znika, nie ściera się. Raczej ciężko je zgubić, ale zdarzają się takie wypadki – jeśli nasz pupil ma wyjątkowy talent do gubienia takich adresówek, warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami. Adresówki występują w różnych kolorach i rozmiarach, które możemy dostosować do naszego zwierzaka, jego rozmiaru, a także to tego co nam się podoba. Ich dużym plusem jest także możliwość przyczepienia ich do szelek, co jest istotne szczególnie przy małych psach, u których obroża sprawdza się gorzej.

obroża dla psa z wygrawerowanym imieniem

Pomiędzy adresówkami a obrożami z wyszytym imieniem, o których za chwilę, można umieścić jeszcze obroże z aluminiowymi, płaskimi adresówkami na stałe przymocowanymi do obroży. Nie ma tutaj możliwości przełożenia adresówki na inną obrożę, co może być zarówno wadą jak i zaletą. Sprawdzą się one na pewno w przypadku osób, które denerwuje pobrzękujący dźwięk zwykłych adresówek. W tym przypadku nie trzeba się martwić o zgubienie adresówki, bo tak długo jak pies ma na szyi obrożę, nie ma możliwości zgubienia kontaktu. Tego typu adresówka jest bardzo lekka i w niczym nie przeszkadza psiakowi, jednak jeśli nasz pupil ma wrażliwą skórę, należy rozważyć inne opcje. Obroże występują w wielu kolorach i rozmiarach, więc można je dopasować do nas i naszego zwierzaka.

A może jednak kupić obrożę w wszytym imieniem dla psa?

Obroże z wyszytym czy też nadrukowanym imieniem, tak samo jak obroże z adresówkami, sprawdzą się w przypadku osób, które irytuje brzęczący dźwięk metalu uderzającego o metal. Ciągle gubiąca się adresówka też nie będzie tutaj problemem, co więcej, obroża będzie odpowiednia dla psów o wrażliwej skórze, gdyż nie zawiera elementów, które mogłyby drażnić. Z pewnością docenią taką obrożę osoby, którym nie podobają się typowe, wiszące adresówki, a które chcą, by ich pies zawsze był zabezpieczony w razie zagubienia. Na takiej obroży można bowiem umieścić nie tylko imię psa, ale i numer kontaktowy do właściciela.

adresówka dla psa z obrożą

Czy obroża z imieniem jest konieczna? Gdzie ją kupić?

Według polskiego prawa, właściciel nie ma obowiązku ani chipowainia psa, ani tym bardziej wieszania adresówki, jednak każdy odpowiedzialny zaopatrzy w nią swojego pupila. Jest to nieoceniona pomoc w przypadku zaginięcia psa. Na rynku jest wiele ofert zarówno dotyczących adresówek, jak i obroży z wyszytym imieniem. Obrożę dla dużych psów z wygrawerowanym imieniem i adresem można kupić w praktycznie każdym sklepie zoologicznym, ale personalizowane akcesoria najkorzystniej będzie zamówić w renomowanym sklepie internetowym.