Okulary z marketu vs markowe okulary przeciwsłoneczne – czy warto więcej zapłacić?

Okulary przeciwsłoneczne kojarzą się nam przede wszystkim z latem, ale warto mieć je pod ręką o każdej porze roku. Zimą, gdy na poboczach leży biały śnieg, mogą się one przydać równie bardzo, co na słonecznej plaży podczas urlopu. Okulary przeciwsłoneczne można kupić obecnie w niemal każdym sklepie z odzieżą oraz dodatkami, a także w profesjonalnych salonach optycznych. Czy warto zdecydować się na tę drugą opcję i jeśli tak, to dlaczego? Na co zwracać uwagę podczas zakupu okularów przeciwsłonecznych i dlaczego ich jakość jest aż tak istotna? Dbaj o swoje oczy o każdej porze roku!

Inwestycja w zdrowie i komfort zawsze się opłaca – wybieraj sprawdzone okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne dostępne są na każdym kroku. Popularne sieciówki z odzieżą i dodatkami kuszą niskimi cenami modeli w różnych kształtach i kolorach, które są zgodne z aktualnymi trendami modowymi. W rzeczywistości są one bardzo niskiej jakości, przez co nie chronią wzroku przed działaniem słońca – jedynie nieco przyciemniają jego promienie, dzięki czemu nie trzeba mrużyć oczu. Należy jednak mieć na uwadze, że takie okulary z taniego plastiku oraz ze szkłami niskiej jakości, z tworzyw sztucznych bez atestów, mogą nie tylko nie chronić dobrze wzroku, ale wręcz pogłębiać negatywny wpływ promieni słonecznych. Noszenie tanich okularów przeciwsłonecznych może prowadzić do szybszego starzenia wzroku oraz problemów z oczami. 

okulary przeciwsloneczne

Jeśli chcesz naprawdę zadbać o swój wzrok, warto postawić na wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne, które będą miały specjalne filtry. Wybierajmy okulary z polaryzacją, czyli specjalnym filtrem, który nie przepuszcza światła odbitego od innych powierzchni – takie okulary sprawdzą się i na wakacjach, i podczas zimowych spacerów, gdy słońce odbija się od jasnego śniegu. Bardzo ważne jest, aby okulary przeciwsłoneczne były także wyposażone w filtr UV. Promieniowanie UV ma bardzo negatywny wpływ na kondycję wzroku, dlatego też należy odpowiednio chronić oczy przed jego oddziaływaniem. Może mieć to naprawdę duży wpływ na to, jak długo będziesz mieć w stu procentach sprawny wzrok. Zakup okularów przeciwsłonecznych w renomowanym salonie optycznym, a nie sklepie z ubraniami czy tanimi dodatkami, to zazwyczaj sporo większy wydatek. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to inwestycja w komfort i zdrowie Twoich oczu. Dlatego też w tej kwestii nie warto stawiać na najtańsze rozwiązania, tylko postawić na jakość i skuteczną ochronę

Szeroki wybór modeli okularów przeciwsłonecznych od znanych marek modowych

W salonach optycznych dostępny jest bardzo szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych. W profesjonalnych placówkach tego typu znaleźć można między innymi okulary przeciwsłoneczne Emporio Armani, Versace, Dolce & Gabbana czy Ray-Ban. Każdy bez problemu znajdzie w takim miejscu idealny wariant okularów chroniących przed słońcem. Tego typu produkty są zdecydowanie droższe niż okulary przeciwsłoneczne, które dostępne są w sieciówkach oraz sklepach z dodatkami i akcesoriami niższej jakości, jednak należy pamiętać, że od jakości wykonania takich produktów zależy Twój komfort. Rozsądnie jest postawić na okulary wysokiej jakości, dopasowane nie tylko do Twojego kształtu twarzy, ale także do Twoich potrzeb. 

W renomowanych salonach optycznych możesz liczyć na profesjonalną pomoc na każdym etapie wyboru idealnych okularów. Dzięki temu na pewno znajdziesz model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Kupno markowych okularów przeciwsłonecznych się opłaca. To inwestycja na lata, ponieważ dobrej jakości okulary słoneczne na pewno posłużą długi czas. Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne nie tylko będą przyciemniać ostre promienie słoneczne, ale będą także dodatkowo wyposażone w specjalne filtry, które ochronią oczy przed szkodliwym wpływem promieniowania UV.