Oświetlenie obiektów handlowych – rodzaje oświetlenia

Obiekty handlowe mogą być podświetlane na wiele, różnych sposobów. Ważne jest tylko to, by cały obiekt (który przecież do najmniejszych nie należy) był oświetlony równomiernie i by ludziom przyjemnie robiło się w nim zakupy. Co jest równie ważne (zwłaszcza, dla właścicieli danego obiektu handlowego) to, to ile się płaci za rachunki za prąd. Tradycyjne oświetlenie może być bardzo drogie prowadzić do wysokich rachunków, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zmianę oświetlenia na lampy LED. Z tym, że możliwości wyboru lamp LED jest naprawdę wiele i warto znać zalety każdej z nich!

Jakie są możliwości oświetlenia obiektów handlowych?

Jak już zostało wspomniane, możliwości oświetlenia obiektów handlowych przez lampy LED jest naprawdę sporo. Wystarczy wybrać to, co w danym miejscu będzie pasować najlepiej w zależności od wielkości danego obiektu, czy jego wysokości. Pierwszą możliwością jest oświetlenie szynowe. W tym przypadku reflektory LED umieszczane są na szynach, które mocuje się do sufitu. Taki rodzaj oświetlenia ma multum zastosowań, ponieważ może być użyty w domu, w biurze, ale także na większych powierzchniach takich, jak obiekty handlowe czy też hurtownie. Dzięki niemu można świetnie wyeksponować produkty na półkach. Oświetla całe pomieszczenie równomiernie, a żarówki LED na szynach mogą być przesuwane.

Kolejną możliwością są oświetlenia sufitowe. Doskonałym przykładem niech będą panele sufitowe. Oświetlenie sufitowe jest więc nie tylko praktyczne, ale także estetyczne. Każdy obiekt handlowy, który chce mieć swój własny, niepowtarzalny styl, powinien zainwestować właśnie w lampy i panele sufitowe. Ostatnią możliwością jest oświetlenie podwieszane. Takie oświetlenie może zostać podwieszone za pomocą taśm. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko do dużych centrów handlowych czy supermarketów, ale także świetnie sprawdzi się w domu. Ten rodzaj oświetlenia jest niezwykle popularny i nic dziwnego, ponieważ wygląda naprawdę spektakularnie.

oświetlenie obiektów handlowych

Jakie są zalety żarówek LED?

Oczywiście warto jest wiedzieć, jakie są zalety żarówek i lamp LED. Przede wszystkim, po pierwsze, ten rodzaj oświetlenia jest zdecydowanie energooszczędny, dzięki czemu rachunki będą znacznie niższe. Poza tym, same żarówki LED są znacznie bardziej wytrzymałe od żarówek tradycyjnych, co oznacza, że trzeba będzie je rzadziej wymieniać na nowe. Można więc naprawdę sporo zaoszczędzić, inwestując właśnie w oświetlenie LED.

Poza tym, żarówki LED są ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie ma w nich rtęci oraz innych szkodzących środowisku substancji. Takie substancje są jak najbardziej używane do produkcji żarówek tradycyjnych. Dla dużych obiektów handlowych lampy i żarówki LED to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, które nie truje środowiska i pozwala na dokładne oświetlenie całej powierzchni.

Oczywiście, oprócz tego, jest jeszcze więcej plusów oświetlenia LED. Warto wspomnieć chociażby o tym, że żarówki LED mają naprawdę sporo kolorów. Można wybierać także w odcieniach żarówek – od odcieni „ciepłych” do odcieni „jasnych”, w zależności od tego, jaki chce się uzyskać efekt w środku obiektu handlowego.

oświetlenie sklepów led stokrotka

Jak więc widać, jest naprawdę sporo różnych zalet oświetlenia LED. Jedyną większą wadą może być natomiast koszt początkowy inwestycji, ponieważ żarówki LED są nieco droższe od tradycyjnych żarówek. Niemniej jednak ta różnica całkowicie zamazuje się w momencie płacenia rachunków za prąd. Warto jest mieć więc to na uwadze, kupując żarówki.

Czy oświetlenie LED jest odpowiednie do obiektu handlowego?

Wiele właścicieli obiektów handlowych zadaje sobie pytanie, czy oświetlenie LED da sobie radę w takich miejscach, które charakteryzują się dużą powierzchnią. Odpowiedź brzmi, tak. Lampy i żarówki LED świetnie sprawdzają się nawet w największych pomieszczeniach, ponieważ dają równomierne światło i od razu po włączeniu świecą z najwyższą mocą. Co to oznacza? Że nie potrzeba wcześniejszego rozgrzewania takiej żarówki.

Jak więc widać, zdecydowanie warto jest zainwestować w oświetlenie LED do obiektów handlowych, nie ważne, czy w oświetlenie sufitowe, szynowe czy podwieszane.


Wysokiej jakości oświetlenie LED znajdziesz na stronie internetowej firmy Luxon, zajmującej się produkcją opraw oświetleniowych dla handlu i przemysłu.