Polecane rowery marki TREK

Marka TREK pochodzi z USA, gdzie stawiała swoje pierwsze kroki. Jej istnienie jest wynikiem determinacji grupki pasjonatów, którzy w małym warsztacie w Waterloo w 1975 roku założyli sobie skonstruowanie roweru niezawodnego, idealnego na każdą trasę. Już 3 lata później istniało ponad 5000 aluminiowych ram i rowerów turystycznych. Dziś na rynku dostępnych jest ponad sto modeli wysokiej jakości rowerów turystycznych, górskich, szosowych i innych, zatem każdy pasjonat dwóch kółek znajdzie tu bez problemu coś dla siebie. Nie ma znaczenia, czy jeździsz wyczynowo, czy rekreacyjnie. Poznaj rowery TREK z bliska!

TREK Dual Sport 3 WSD 2021

Jest to rower damski z górnej półki, który świetnie sprawdzi się na różnych terenach. Dlatego też, jeśli czasem masz ochotę pojeździć po wygodnym asfalcie, a czasem chcesz zafundować sobie nieco więcej wysiłku na drogach szutrowych lub innych, ten rower będzie dla Ciebie wyborem idealnym. Powstaje jednak pytanie: na rynku istnieje wiele rowerów dopasowanych do potrzeb kobiet, dlaczego mam wybrać właśnie ten?

Odpowiedź jest banalnie prosta. Rower ten jest wyposażony aż w 24 przełożenia, dzięki którym właściwie nigdy nie będziesz musiała kręcić pedałami zbyt szybko lub zbyt wolno. Możesz idealnie dobrać parametry jazdy do swoich aktualnych potrzeb w każdej chwili. Co ten wyjątkowy rower ma jeszcze do zaoferowania? Niezwykle mocne hamulce tarczowe, dzięki którym bezpiecznie zatrzymać pojazd w każdych warunkach. Opony roweru są niezwykle przyczepne, zapewniając Ci pełne bezpieczeństwo, a przy tym zapewniają Ci wygodną, szybką jazdę. Wisienką na torcie jest niezwykle wygodne, zaprojektowane specjalnie na potrzeby kobiet siodełko, z którego wprost nie będziesz chciała zejść.

TREK Rail 7 625 2021

Jest to propozycja z dość wysokiej półki cenowej, ale warto. Model ten jest wyposażony w napęd elektryczny, dzięki któremu rower sprawdzi się nawet podczas ostrej jazdy na nocnych trasach. Jest to klasyczny rower, stworzony z myślą o wymagających szlakach górskich. Standardy wyznacza tutaj silnik BOSCH Performance Line CX, który dzięki oferowanym inteligentnym trybom, takim, jak eMTB wraz z funkcją Extended Boost, zapewnia optymalne dopasowanie możliwości roweru do panujących na drodze warunków. Warto zwrócić uwagę również na bardzo przydatny tryb eMTB Lite, zamiast dotychczasowego trybu Tour, który zapewnia dłuższy czas pracy ładowania akumulatora, m.in. poprzez dostarczanie energii w sposób zrównoważony. Oferowany model Rail 7 oferuje bardzo wiele nowego w zakresie wykorzystywanych technologii, lecz warto wspomnieć przede wszystkim o ulepszeniu tak kluczowych elementów, jak koła, widelec, a także napęd.

TREK Marlin 7 2021

Marzysz o profesjonalnym kolarstwie, lecz nie wiesz, od czego zacząć? Model Marlin 7 jest pierwszym w całej kolekcji TREKA rowerem wręcz stworzonym dla początkujących miłośników kolarstwa. Zastosowane w tym modelu rozwiązania, takie jak lepszy, amortyzowany widelec, a także napęd 1x, którego zakres przełożeń jest znacznie zwiększony. Jest on dodatkowo pozbawiony przedniej przerzutki, co przekłada się tutaj na znacznie prostszą pracę całego układu. Rama roweru jest niezwykle lekka, w której wnętrzu poprowadzono linkę hamulcową i linkę przerzutki.

TREK Marlin 7 2021
Zdjęcie roweru TREK Marlin 7 2021 pochodzi z polecanego przez nas sklepu PM Bike

Zastanawiasz się, czy rower poradzi sobie na ostrych zjazdach i podjazdach? Bez obaw, szeroki zakres kasety, mieszczący się w przedziale 11-46, sprawi, że nie będzie to dla Ciebie żadnym problemem. Dlaczego jeszcze warto zainteresować się modelem Marlin 7? Szeroka oferta aż siedmiu rozmiarów ram sprawia, że każdy pasjonat dwóch kółek, niezależnie od swojego wzrostu, będzie mógł bez kłopotu dobrać wielkość roweru najlepszą dla siebie. To jeszcze nie koniec, technologia Wheel Smart Size, węższe kierownice i krótkie klamki w mniejszych modelach to dodatkowe udogodnienia, dzięki którym rower będzie dopasowany perfekcyjnie w każdym szczególe.

Po gwałtownym wzroście produkcji rowerów w latach 1980-1982, doszło do znaczących zmian w stosowanej technologii produkcji, a także do zastosowania takich materiałów, jak kompozyty i aluminium. Aby zapewnić rowerzystom jeszcze lepsze rozwiązania, marka TREK nawiązała ścisłą współpracę z NASA, opracowując unikatową metodę spawania stopów aluminium. Z dobrodziejstw tej technologii korzystamy do dziś.

Czego możemy spodziewać się w kolejnych latach? Czas pokaże, lecz jedno jest pewne – nie będziemy zawiedzeni.