Prezent dla tenisisty na święta – 5 pomysłów

Tenis to specyficzny rodzaj sportu, zatem jego gracze również należą do grona wyjątkowych. Wielkimi krokami zbliżają się święta, a wraz z nimi coroczny dylemat dotyczący wybierania trafionych prezentów.

Masz wśród przyjaciół lub rodziny miłośnika tenisa i chciałbyś sprezentować mu coś przydatnego, ale jednocześnie przemyślanego? Poniżej prezentujemy kilka przykładów upominków, z których ucieszy się każdy entuzjasta tenisa!

Torba tenisowa

Dlaczego torby tenisowe są zawsze dobrym pomysłem na prezent dla tenisisty? Ponieważ są bardzo często i mocno eksploatowane, co oznacza, że po pewnym czasie po prostu wymagają wymiany. Wybierając torbę lub plecak tenisowy należy dowiedzieć się, jakiego modelu używa osoba, którą chcemy obdarować, gdyż z pewnością zdążyła się ona już przywiązać do danego fasonu.

Istotne jest to, ile przegród posiada aktualna torba oraz czy dla jej właściciela jest to odpowiednia ilość. Możliwe, że wspomniał kiedyś, że nie mieści w niej całego swojego sprzętu. Albo wręcz przeciwnie – ta dokładna wersja jest wprost idealna. Warto również zwrócić uwagę, jakiej konkretnie marki jest używana aktualnie torba.

Odzież sportowa

Odzież przeznaczona do gry w tenisa wydaje się ciekawym pomysłem na prezent. Obszerny asortyment sklepów internetowych oferujący ubrania w przeróżnej kolorystyce, wzornictwie czy kroju zapewnia duże pole do popisu w kwestii wyboru. Jeśli znane są nam preferencje estetyczne i wizualne danej osoby, nie powinniśmy mieć problemu z odpowiednim doborem.

Zakup odzieży w ramach prezentu może jednak nastręczyć pewnych komplikacji, zwłaszcza jeśli nie znamy dokładnego rozmiaru osoby obdarowywanej. Należy się więc – najlepiej podwójnie – upewnić, czy aby zakupiona koszulka czy szorty nie okażą się za małe lub zbyt duże. Zaleca się również zwrócić uwagę, jaką markę preferuje nasz miłośnik tenisa oraz czy tzw. “rozmiarówka” jednego producenta równa się tej od innego. Najlepiej zatem trzymać się w tej sytuacji ubrań marki, która najczęściej gości w szafie tenisisty.

Piłeczki

Piłeczki do tenisa są stosunkowo bezpiecznym prezentem dla tenisisty, ponieważ wystarczy znać preferowanego producenta aktualnie eksploatowanych piłki. Nie powinno to sprawić większego problemu. Dosyć szybko ulegają one zniszczeniu w wyniku częstego użycia, zatem nowy zapas z pewnością zostanie przyjęty z wdzięcznością.

 Czapka z daszkiem/frotka/bandana

Kolejne prezenty, które stanowią klasyczny, bezpieczny wybór. Jeśli nie znasz szczegółowo potrzeb i preferencji osoby obdarowywanej, takie dodatki stanowić będą miły upominek. Trudno w tym przypadku o popełnienie błędu przy wyborze. Rzecz jasna, najlepiej byłoby wiedzieć, jaka marka należy do tej ulubionej, jednak nic złego się nie stanie, jeśli zakupi się uniwersalną frotkę na rękę czy czapkę. Jeśli jest taka możliwość, zawsze lepiej podpatrzeć na zawodnika w akcji, czyli podczas gry. Czy jest wtedy od góry do dołu ubrany w produkty konkretnego producenta? A może osoba ta optuje za bardziej spontaniczną stylizacją, łączącą kilka marek?

sprzęt do tenisa

Bon podarunkowy

Bon lub karta podarunkowa pozornie nie wydają się za bardzo prezentem spersonalizowanym, osobistym. Jednak okazuje się, że to właśnie taki podarunek daje najwięcej swobody zarówno obdarowującego, jak i obdarowywanego. Tenisiści często przywiązują się do swojego sprzętu. Posiadają ulubiony model butów, przetestowane naciągi do rakiet czy zaufaną markę odzieży czy torby tenisowe.

Jako znajomy, przyjaciel, członek rodziny – masz prawo nie znać szczegółowo preferencji danej osoby. Stąd zatem nasuwa się wniosek taki, aby wręczyć komuś możliwość samodzielnego doboru własnego prezentu. Nie ma wtedy mowy o nietrafionym podarunku i niezręcznych, zawiedzionych podziękowaniach. Satysfakcja dla obu stron gwarantowana!

Każdy z wyżej wymienionych pomysłów może być trafionym prezentem, jeśli dobrze znamy osobę obdarowywaną, jednak nie należy zapominać o tym, że czasem nie sam prezent ma znaczenie, a dobra wola i akt wręczenia go, oznaczający, że zależy nam na tej osobie. Nie ma więc potrzeby stresować się wyborem upominku, lepiej przeznaczyć energię na obdarowanie bliskiego tenisisty lub tenisistki naszą obecnością i miłym słowem!