Rower górski damski do 1500 zł

Oto czego możemy się spodziewać, decydując się na rower za taką cenę. Oczywiście trudno jest trzymać się sztywno tej kwoty, dlatego granica tolerancji wynosi około 10-15%. Zacznijmy od tego, czego z pewnością nie kupisz za taką kwotę.Tylne zawieszenie oraz hamulce tarczowe to coś z czym będziesz się musiała pożegnać, gdyż ten sprzęt kosztuje ponad połowę zakładanej kwoty. Natomiast w przypadku hamulców tarczowych, będziemy musieli się zdecydować na takie najtańsze, które z pewnością nie są godne polecenia.

Oto cechy, które powinien posiadać nasz rower górski damski do 1500zł

  • Rama – powinna być wykonana z aluminium. I tak większość rowerów dla kobiet, jest wykonanych z tego materiału, jednak oprócz tego, że aluminium jest lżejsze, jest również znacznie tańsze o stali.
  • Amortyzator – wskazane dla nas modele to Suntour XCM, gdzie rzadko natrafia się na model roweru z lepszym widelcem amortyzowanym. Kolejnym, standardowym, nieco niższym modelem jest Suntour XCT, czasami dostępny jest z mechaniczną blokadą skoku. W najtańszych modelach zdecydujemy się na amortyzatory typu Suntour 3020.
  • Wspornik kierownicy i łożyska sterowe – te dostępne w naszej cienie posiadają stery e-head. Na pewno są łatwe w sterowaniu i bardzo trwałe, jednak ich wada to niemożliwość uregulowania wysokości wspornika kierownicy.
  • Biegi – Będziemy mieć zazwyczaj do czynienia z przerzutką trzybiegową, oraz 7 lub 8-rzedową przerzutka tylną. Należy pamiętać, że ilość przełożeń nie ma większego znaczenia a ich większa ilość nie wpływa na jakość i szybkość jazdy.
  • Przerzutki – najniższe modele Shimano, czyli Tourney, Altus, Acera lub Alivio. Praktycznie nie da się znaleźć, w naszej cenie roweru z przerzutkami o lepszej jakości.
  • Manetki – w naszej kategorii będziemy mieli do czynienia z klamkomenetkami cynglowymi Shimano ST-EF51. Niestety rzadko można napotkać manetki obrotowe, same klamkomanetki to połączona manetka z klamka hamulca.
  • Korba – możemy zdecydować się na nieco droższą z najwyższą tarczą z 44 zębami, taki wybór jest konieczny do komfortowej jazdy jeżeli lubimy szybką jazdę. Natomiast, jeżeli chcemy jeździć po górach, powinniśmy zdecydować się na największą tarczę z 22 zębami.
  • Hamulce – Najlepiej wybrać dobre hamulce szczękowe i lepiej nie decydować się na najtańsze hamulce mechaniczne. Pamiętaj, ze hamulce to podstawa.
  • Koła – w rozmiarze 26″, a obręcze muszą być wykonane z aluminium. Pożegnaj się z kołami 27,5″ za ta cenę.

Jazda na MTB

Jaka marka MTB?

Większość producentów liczy się również z takimi potrzebami i oferuje przynajmniej jeden tak tani model. Najlepszym wyborem, naszym zdaniem będzie Unibike Fusion GTS, Unibike Mission, oraz B-Twin Rockrider 5.3. Jak widać zakup taniego, w miarę dobrego jakościowo roweru górskiego nie musi być bardzo drogi. Wszystko u musisz zrobić, to odpowiednio się doinformować i zdobyć podstawową wiedzę o rowerach.


Szukasz damskiego roweru górskiego na nowy sezon? Rozjerzyj się w sklepie PM BIKE jeżeli interesuje Cię sprzęt najwyżej jakości.