Zorganizuj kosmetyki – wybierz pustą paletę

Puste palety magnetyczne do przechowywania różnego rodzaju kosmetyków to spora nowość w branży, która stawiała dotąd raczej na gotowe rozwiązania i produkty sprzedawane w pojedynczych opakowaniach. Dziś jednak coraz więcej marek kosmetycznych, zarówno tych mniejszych jak i bardziej rozpoznawalnych stawia na przygotowywanie produktów w wygodnych, metalowych pojemniczkach i paletkach które z powodzeniem umieścisz w swojej pustej palecie komponując indywidualny zestaw tego, czego potrzebujesz najbardziej. Jak wybrać najlepszą i co właściwie można schować w pustej palecie kosmetycznej?

Puste palety na kosmetyki do makijażu

Cienie do powiek, pudry, bronzery, róże, rozświetlacze, pomadki – ilość kosmetyków, które można umieścić w płaskim pojemniczku jest naprawdę spora i jeśli by się zastanowić, pakowanie ich wszystkich pojedynczo staje się dziś mało rozsądne. Nie każdy chce też od razu decydować się na większą paletę kosmetyków, szczególnie gdy nie wszystkie zebrane w zestaw przez producenta są Ci w makijażu niezbędne. Marki stawiają więc coraz częściej na sprzedaż pojedynczych cieni, pudrów czy innych prasowanych produktów w metalowych pojemniczkach, bez zbędnego plastikowego opakowania, pozwalając na ich umieszczenie w Twojej własnej magnetycznej palecie. Jak to działa?

Puste palety na kosmetyki wykonane są dokładnie tak, jak tradycyjne palety cieni do powiek czy pudrów, z tą różnicą że tu na ich dnie znalazła się magnetyczna wkładka, do której z łatwością przymocujesz dowolny produkt w metalowym pojemniczku. Dzięki możliwości zakupu wielu kolorowych kosmetyków właśnie w takiej formie możesz dziś skomponować własną paletę, w której znajdzie się Twój ulubiony cień do powiek, puder, bronzer, róż i wszystko, czego potrzebujesz pod ręką do wykonania makijażu. Zamiast kilku pojedynczych pudełeczek korzystasz z jednej, wygodnej palety, którą zabierzesz dosłownie wszędzie. Znudził Ci się cień do powiek? To nie problem. Usuń go z paletki i zastąp pojemniczkiem z innym kolorem cienia – to takie proste!

Puste paletki kosmetyczne – gdzie kupić, jaką wybrać?

Do niedawna producenci decydujący się na umożliwienie swoim klientom komponowania własnych zestawów kosmetyków posiadali w swoich ofertach dedykowane puste palety, w których mieściły się konkretnych wymiarów produkty. Dziś jednak znacznie większą popularnością cieszą się paletki całkowicie uniwersalne, do których wpasujesz każdy interesujący Cię kosmetyk w odpowiedniej, metalowej kasetce. Łącz ze sobą kosmetyki różnych producentów i korzystaj z tego, co lubisz! Gdzie znaleźć taką paletkę?

Drogerie internetowe to najlepszy punkt zaczepienia, szczególnie jeśli w ich ofercie znajdują się marki takie jak Morphe, CrownBrush, czy NABLA. To właśnie wspomniane marki specjalizują się dziś w przygotowywaniu wygodnych palet magnetycznych dostosowanych do przechowywania zarówno małych produktów (np. tworzenia własnego duo cieni do powiek), jak i tych w nieco większych opakowaniach. W ich ofertach można znaleźć dziś nawet palety, do których z powodzeniem wpakujesz kasetkę z podkładem, pudrem, całym zestawem do konturowania, cieniami do powiek, pomadką i wszystkim, co może występować w takiej formie opakowania. To, która sprawdzi się u Ciebie najlepiej zależy wyłącznie od Twoich preferencji i potrzeb. Nie ma sensu kupowania zbyt dużej palety, jeśli realistycznie potrzebujesz włożyć do niej zaledwie kilka kosmetyków, ale jednocześnie stawiając na większą paletę dajesz sobie swobodę wyboru i możliwość dokładania produktów do palety wtedy, kiedy to konieczne.

Indywidualne tworzenie palet kosmetycznych to zdecydowanie trend wart uwagi. Producenci zdają się w końcu dostrzegać, że noszenie ze sobą kilkunastu opakowań kosmetyków, które można z powodzeniem wpakować do jednej, poręcznej palety jest zwyczajnie niepraktyczne. Na magnetycznych paletach zyskujemy zarówno my, jak i środowisko – jest się z czego cieszyć!