Proste sposoby na efektownie zapakowany prezent

Pakowanie prezentów to dla wielu osób droga przez mękę. Często nie mamy pomysłu jak ładnie i efektownie zapakować nasz podarek, szczególnie gdy mamy na to ograniczony czas. Pojawiają się również przedmioty niewymiarowe i nieforemne, których nie da się po prostu zapakować w papier. Jak sobie poradzić?

Efektowne pakowanie papierem

Jeżeli chcemy zapakować prezenty w papier, jednak nie mamy wzoru odpowiedniego do sytuacji, warto postawić na zwykły, szary papier do pakowania. Jest to proste i eleganckie rozwiązanie, a do tego nie zrujnuje naszego budżetu. Wystarczy dołączyć do tego nieprzeciętną kokardę i efektowny prezent gotowy. Warto więc zawsze trzymać w domu wyżej wspomniany papier do pakowania i kokardy. Niestety coraz ciężej jest go dostać. Musimy również być ostrożni, ponieważ potrafi się on łatwo rozrywać. Nie sprawdzi się więc przy pakowaniu niewymiarowych podarków.ozdobny papier do prezentów

Jeżeli nie mamy czasu udać się po papier do pakowania, ciekawym pomysłem będzie użycie gazety. Każdy zwolennik porannej gazety może zapakować w nie prezenty. Najlepsze będą duże codzienne tytuły drukowane na szarym papierze. Dzięki swoim rozmiarom umożliwiają zapakowanie największej liczby przedmiotów. Czasopisma w formacie A4 również mogą zostać użyte, ale wtedy wybierajmy te zszywane na środku zszywaczem – wtedy po rozszyciu będziemy mieli całkiem sporą powierzchnię. Jest to jednak rozwiązanie dla mniejszych paczek – większe nam się po prostu nie zmieszczą. Pamiętajmy również, że gazety mogą łatwo się podrzeć, więc obchodźmy się z nimi ostrożnie. Podobnie zastosować możemy również stare mapy, pod warunkiem, że nie są one wykonane ze zbyt sztywnego papieru.

Kosze prezentowe

Świetnym rozwiązaniem na zapakowanie naszych prezentów są kosze prezentowe. Zwłaszcza jeżeli na nasz prezent składa się kilka elementów. Możemy je wtedy elegancko ułożyć w koszu i przewiązać celofanem oraz kokardką. Dzięki temu będą wyglądały przepięknie i obdarowana osoba nie będzie mogła się doczekać, aż je otrzyma. Kosz prezentowy to idealne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku prezentów niewymiarowych lub w momencie, kiedy mamy wiele rzeczy do zapakowania dla jednej  osoby.Nie musimy martwić się, że zakup kosza prezentowego podwoi koszty naszego prezentu. W Internecie znajdziemy oferty koszy prezentowych wykonanych z ozdobnego kartonu, które występują w wielu kolorach, kształtach i rozmiarach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pakowanie butelek

Bardzo często prezentem, który sprawia problemy z pakowaniem, są butelki. Niezależnie od tego, czy chodzi o wino, whisky, wódkę czy domowej roboty nalewkę – zapakowanie butelki to wyzwanie. Ale w Internecie znajdziemy perfekcyjne rozwiązanie! Są to opakowania na wino lub inne trunki. Znajdziemy również efektowne pudełka ze stożkowym zakończeniem, a nawet opakowania na 2 lub 3 butelki. Możemy zdecydować się na opcje z okienkiem, przez które idealnie widoczna będzie etykieta.

Torebki prezentowe

Torebki prezentowe to najprostsze rozwiązanie jeżeli chodzi o pakowanie prezentów. Są one wygodne i efektowne. To najlepszy sposób na zapakowanie naszych podarków zwłaszcza jeżeli nie mamy zdolności manualnych, a klejenie papieru do pakowania jest dla nas koszmarem. Jeżeli chcemy wzbogacić takie opakowanie, możemy wybrać elegancką torebkę na prezenty i dokupić pasującą do niej kolorystycznie bibułę, którą zakryjemy wierzch prezentu. Dzięki temu, podglądacze nie będą mieli możliwości zaglądać do naszych torebek z prezentami, a nasz podarek wyróżni się na tle innych.