Przegląd najpopularniejszych produktów z Niemiec

Nie od dziś wiadomo, że niektóre produkty pochodzące z Niemiec charakteryzują się zdecydowanie lepszą jakością niż te, które są wytwarzane w Polsce. Polacy uświadomili sobie to już lata temu i współcześnie wiele osób jedzie za zachodnią granicę jedynie po zakupy. Nie ograniczajmy się jednak tylko do produktów spożywczych czy kosmetyków. Prawdziwą gratką są środki do czyszczenia i sprzątania.

Niemiecka chemia jest zazwyczaj lepsza niż nasza polska. Różnicę widać nawet w tych samych produktach, które choć mają podobne opakowanie, różnią się od siebie składem. Wynika to z tego, że Niemcy już dawno zauważyli, że lepiej skoncentrowane produkty, mają zdecydowanie bardziej skuteczniejsze działanie. I chociaż z pozoru niektóre z nich są droższe, to w praktyce są wydajniejsze. Co jednak warto kupić? Jakie niemieckie środki chemiczne są godne polecenia?

Proszki do prania – podstawa w każdym domu?

Pranie ubrań oraz innych tekstyliów to podstawa w niemal każdym domu. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w tych samych koszulkach czy spodniach, a także spanie w jednej pościeli. Rozważając zakupy niemieckich produktów warto zdecydować się na środki do prania – proszki, płyny oraz żele. Okazuje się, że w niemieckich produktach ilość środków odplamiających i myjących jest wyższa od tych, które są dostarczane na polski rynek. Nie są one dodatkowo rozcieńczane, dzięki czemu mają znacznie lepszą skuteczność podczas prania.

Są również o wiele bardziej ekonomiczne, a do pozyskania pożądanego efektu nie potrzeba zbyt dużej ilości. I chociaż na polskie realia te produkty są uważane za droższe, to w perspektywie czasu okazuje się, że warto raz zainwestować w lepiej skoncentrowany płyn do płukania, niż kupować go częściej, w mniejszej pojemności, za podobną kwotę. Można je nabyć na przykład w sklepie Chemia Forma <<<

Środki na kamień i rdzę – skuteczniejsze działanie w naszym domu?

Ogromną popularnością wśród niemieckich środków czystości cieszą się produkty przeznaczone do likwidowania kamienia i rdzy na armaturze. Dzięki większej ilości składników chemicznych, skuteczniej zwalczają kamień z umywalek lub pryszniców oraz nie pozwalają na powstawanie rdzy na elementach narażonych na wilgoć. Wielu Polaków podkreśla, że środki chemiczne, zwłaszcza te przeznaczone do utrzymywania czystości w łazienkach, działają lepiej, przedłużając żywotność elementów armatury.

Rdza może zaatakować wszędzie tam gdzie jest wilgoć.

Naturalne produkty do czyszczenia różnych powierzchni

W asortymencie niemieckich środków do czyszczenia można znaleźć również te o składach przyjaznych środowisku. Na polskim rynku istnieje naprawdę niewiele produktów, które są bezpieczne dla środowiska. Niemcy bardzo dbają o otaczającą ich przyrodę, w związku z czym w ofercie wielu firm można znaleźć produkty ekologiczne, które równie skutecznie pomagają w utrzymaniu porządku w domach. Na uwagę zasługują przede wszystkim płyny do naczyń oraz żele do WC, które na zachodnim rynku są tańsze.

Kosmetyki do pielęgnacji – dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Z niemieckich produktów ucieszą się również wielbicielki kosmetyków. I chociaż składem, a także działaniem nie odbiegają od tych, które można znaleźć w polskich drogeriach – ich ceny są o wiele niższe. Średnio za żel do kąpieli sprowadzany z Niemiec zapłacimy już kilka złotych mniej.

Jakie produkty z Niemiec warto kupić?

Decydując się na zakup produktów niemieckich warto wybrać przede wszystkim proszki oraz płyny do prania, a także środki do czyszczenia różnych powierzchni. Z pewnością będą miały lepsze działanie od tych, które znajdziemy na polskim rynku.