Jakie buty na zimę? – podpowiadamy

Zbliża się sezon zimowy, a z nim niskie temperatury oraz duże opady. W takich warunkach warto zadbać o ciepłe ubrania oraz buty. Te drugie powinny posiadać kilka podstawowych cech, aby mogły zapewnić ciepło, komfort oraz bezpieczeństwo nawet w najcięższych warunkach. W ofercie sklepów obuwniczych znajdziemy różne rodzaje butów zimowych – od traperów po ocieplane adidasy. Tak naprawdę nie ma różnicy, na jaki rodzajów się zdecydujemy. Najważniejsze jest to, aby obuwie spełniało swoje zadanie.


Ochrona przed upadkiem

Oblodzone nawierzchnie są szczególnie niebezpieczne w zimowych warunkach. Przejście po lodzie może skończyć się dla nas bardzo bolesnym upadkiem, a w najgorszym przypadku nawet złamaniem kończyny. Co roku słyszymy w wiadomościach o setkach osób, które w ten sposób ucierpiało na zdrowiu. Często warstwa lodu przykryta jest śniegiem, przez co nie spodziewamy się śliskiej nawierzchni i nie zachowujemy odpowiednich środków ostrożności. W takich sytuacjach mogą nas uratować buty z dobrą podeszwą, która przystosowana jest to kontaktu z lodem i zachowuje dobrą przyczepność nawet w tak kryzysowych momentach. Wybierając buty powinniśmy zapytać się więc sprzedawcy, czy dany model dobrze spisuje się w na śliskich nawierzchniach oraz jakie technologie zostały zastosowane przy produkcji podeszwy.

Buty z ociepleniem

Stopy zimą są szczególnie narażone na odmarznięcie. Jak temu zapobiec? Buty zimowe powinny posiadać wewnętrzną warstwę ocieplenia, która będzie zapewniała ciepło przy temperaturach poniżej zera. Do ocieplenia powinny zostać użyte specjalistyczne materiały, dzięki którym stopy nie będą pociły się w pomieszczeniach – na to również należy zwrócić uwagę

Wodoodporność to podstawa

Zima to okres wzmożonych opadów – zarówno deszczu jak i śniegu. Aby nasze buty nie przemokły, muszą zostać użyte przy ich produkcji specjalne materiały, które nie będą przepuszczały wody. Takie buty zagwarantują nam utrzymanie ciepła wewnątrz i zapewnią odpowiedni poziom komfortu.