Przegląd toreb dla fotografów

Każdy fotograf potrzebuje oczywiście wysokiej jakości aparatu, który pomaga mu realizować różnorodne projekty i stawiać sobie kolejne wyzwania. Jednak oprócz tego podstawowego sprzętu mistrzowi fotografii potrzebne są również akcesoria i dodatki, dzięki którym praca jest sprawniejsza, a sprzęt bezpieczny i zadbany. Należy do nich, między innymi, torba do aparatu. Jeśli szukasz idealnej torby dla siebie lub bliskiego fotografa, sprawdź nasz przegląd tych artykułów.

Pojemna torba na aparat fotograficzny Tikoo

Miejsce, w którym przechowywany jest aparat fotograficzny, jest niezwykle istotne, ponieważ każdy aparat jest narażony na uszkodzenia w zderzeniu z twardymi powierzchniami, wilgocią oraz wieloma innymi czynnikami zewnętrznymi. Co więcej, praca fotografa jest często wypełniona podróżami i ruchem, dlatego potencjalnych okazji do przypadkowych uszkodzeń podczas przemieszczania się jest wiele. Kupując dobrą torbę na aparat, fotograf nie musi martwić się tym, że w pośpiechu zahaczy o coś, co mogłoby uszkodzić aparat, bo torba będzie urządzenie ochraniała.

Pierwszym przykładem torby zaprojektowanej z myślą o przechowywaniu w niej aparatu fotograficznego jest torba do aparatu lustrzanki Tikoo, w której z łatwością można przenosić aparaty marki Nikon, Canon, Sony oraz Panasonic. W środku znajduje się główna przegroda oraz dwie kieszonki z siatki, w których zmieszczą się drobne akcesoria, takie jak mały statyw czy filtr. Torbę zapina się łatwo, dzięki czemu nawet w pośpiechu możesz szybko schować aparat i go zabezpieczyć. Na bezpieczeństwo sprzętu wpływa również bardzo mocny pasek zakładany na ramię.

Torba dla fotografa Tamron Colt

Innym modelem torby dla fotografów jest torba Tamron Colt C-1504. Najlepiej sprawdzi się ona jako schowek na lustrzankę cyfrową z kitowym obiektywem lub z krótkim teleobiektywem. Oprócz głównej komory w środku znajdują się również przegrody, a na zewnętrznej stronie można przechować drobiazgi w kieszeniach. Zarówno materiał samej torby, jak i pasek są bardzo mocne, dzięki czemu aparat jest dobrze zabezpieczony. Torba charakteryzuje się zewnętrzną klapą, pod którą zamykana jest na zamek. Jest to model w kolorze szarym, a więc bardzo klasyczny i świetnie pasujący do każdego stylu.

Torba na aparat Safepaq XT-2000

Ciekawą propozycją jest również torba średniej wielkości Safepaq XT-2000. Dużą jej zaletą są liczne kieszenie zewnętrzne. Wszystkie są zapinane na zamek błyskawiczny, dzięki czemu wszystkie drobiazgi są bezpieczne. Dużą zaletą tego modelu torby są również dwa sposoby noszenia jej – zawiera ona zarówno pasek, który powiesisz na ramieniu, jak i uchwyt, dzięki któremu z łatwością poniesiesz torbę w ręce. Model ten ma tradycyjny, szary kolor i jest wykonany z poliestru.

Futerał Camrock City V370

Kolejny produkt to futerał Camrock City V370, w którym z powodzeniem przechowasz takie lustrzanki jak Canon 5D, 50D, 500D czy Nikon D300. Futerał można z łatwością dopasować do aparatów o różnych obiektywach. Cechą charakterystyczną tego modelu są dwa paski, na których można nosić aparat w schowku. Pierwszy z nich to pas na ramię, a drugi to pas biodrowy, który będzie idealny dla osób lubiących ten sposób noszenia bagażu.

W prezentowanym futerale znajdują się liczne kieszonki, dlatego z łatwością zorganizujesz swoją pracę w wybrany sposób. Model jest też wykonany z trwałego nylonu wysokiej jakości, który chroni sprzęt przed wilgocią oraz potencjalnymi uszkodzeniami. Dzięki ciemnym barwom futerał prezentuje się klasycznie i profesjonalnie.


My polecamy torbę NIKON CF-EU11 ze sklepu Fotomega.