Jak wykorzystać pop-up store w promocji swoich produktów?

Pop up store to dziś szeroko znany chwyt marketingowy. Ma on za zadanie przede wszystkim zwiększać liczbę klientów. W znacznej większości, jest to sklep działający przez krótki okres czasu. Główną rolą takiego wydarzenia jest wyprzedawanie starych kolekcji z zeszłych sezonów.

Innym, równie znanym celem pop up store, jest ‘przypomnienie’ o danej marce. Jest to wydarzenie, które pozwala zakupić wiele ubrań, akcesoriów czy biżuterii znanych projektantów. Oczywiście, pop up store jest chwytem, które stosuje niejedna branża.

Na czym polega działanie pop up store i jak zwracają uwagę? – otóż, metoda ta stosowana jest stosunkowo od niedawna. Pop up store to tymczasowy sklep o niewielkim metrażu. Najczęściej, jest on stawiany w centralnych punktach, gdzie przebywa wiele osób naraz. Rynek miasta, galerie handlowe i inne znane miejsca, to idealne punkty strategiczne.
Pop up store jest często wykorzystywany również podczas ważnych wydarzeń i masowych imprez. W zależności od oferowanego towaru, pop up store pojawiają się z wielu okazji, najczęściej w większych miastach.

Jak pop up store’y pomagają promować markę?

Zadaniem popularnych pop up store jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na daną markę i produkty. Nagła i ogromna wyprzedaż w centrum miasta zawsze przyciągają grono klientów. Ponadto, marka która tworzy podobne wydarzenia, ma szansę nie tylko powiększyć grono swoich klientów. Pop up store pozwala także na zyskanie większego uznania wśród konsumentów.

Zobacz źródło: http://www.ims.fm/events/kompetencje/pop-up-store

Istotną zaletą każdego sklepu tego typu są atrakcyjne ceny. Wielbiciele mody, kolczyków, obrazów czy książek – mogą skorzystać z często ‘śmiesznie’ niskich cen. Jako że pop up store działa od 3 dni do 3 miesięcy, wielu klientów korzysta z takiej oferty, najczęściej ze względu na ceny.

Chwyt, jakim jest pop up store, sprawdza się znakomicie praktyczni wszędzie. Jako jeden z najbardziej pomysłowych akcji promowania marki, pop up store jest dostępny w znanych punktach miasta. Ponadto, przed zorganizowaniem takiej akcji, jest ona ogłaszana w wielu miejscach miasta oraz w Internecie.

Podsumowując, na zainteresowanie każdą podobną akcją, wpływaj przede wszystkim czynniki takie jak:

  • Strategiczne miejsce w mieście,
  • O wiele niższe ceny (nawet o 80%),
  • Towar często już niedostępny w sklepach stacjonarnych i internetowych,
  • Krótka działalność – każdy chce skorzystać z oferty,
  • Dodatkowe atrakcje związane z akcją.

Są to pozytywne czynniki, które często zapewniają marce nowych klientów. Wiele osób czeka na takie wydarzenia i wypatruje ich w Internecie. Warto jednak dodać, że klienci np. sieci ubrań czekają jedynie na rozstawienie tymczasowego sklepu, jakim jest pop up store. Są to osoby, które aktywnie korzystają z ofert marki.

Popularność pop up store

Popularność pop up store stale rośnie, również i w Polsce. Ze względu na korzyści, jakie wynikają z takich akcji, coraz więcej osób przekonuje się do wzięcia w nich udziału. Sprzedaż w Wielkiej Brytanii aż 70% stanowi zysk z pop up store. Różnorodne towary, marki oraz producenci, obecnie często decydują się na przeprowadzenie podobnej akcji, by zadowolić swoich klientów i pozyskać nowych.

Ze względu na wielość technik marketingowych jakie dziś są stosowane na masową skalę, pop up store wciąż pozostaje oryginalny. Wielu klientów mogłoby potwierdzić, że jest to jedno z bardziej atrakcyjnych wydarzeń wiążących się z obniżką cen i promocją marki.