Jakie akcesoria do makijażu warto mieć w kosmetyczce?

Akcesoria do makijażu służą do ułatwienia i przyspieszenia procesu aplikacji produktów do make-upu.

Dzięki nim możliwe jest osiągnięcie większej dokładności oraz poczucie komfortu. Które z akcesoriów do makijażu powinno się zawsze mieć w kosmetyczce?

 • Akcesoria, które warto mieć w kosmetyczce 

Na perfekcyjny makijaż składa się wiele czynników. Liczy się dobór wysokiej jakości kosmetyków, a także umiejętność ich aplikacji. Ważnym elementem makijażu są także akcesoria wykorzystywane do jego wykonania. Współcześnie na rynku kosmetyków dostępnych jest wiele przyrządów mających na celu ułatwienie aplikacji makijażu. Ich różnorodność może sprawić, że wybór będzie utrudniony, warto jednak pamiętać o kilku akcesoriach, bez których kosmetyczka jest niepełna.

 • Pędzle do makijażu 

Pędzle do makijażu to jedno z akcesoriów o szerokim przeznaczeniu. Istnieje wiele rodzajów różniących się przeznaczeniem. Wśród pędzli do makijażu wyróżnić można:

 • Pędzle do podkładu

Pędzle przeznaczone do nakładania podkładu są grube i mięsiste o syntetycznym włosiu, które nie wchłania produktu.

 • Pędzle do pudru

Są to z reguły duże pędzle z naturalnego włosia, które przyspieszają proces nakładania pudru.

 • Pędzle do konturowania

Ten rodzaj pędzli jest miękki i posiada specyficzne ułożenie włosia – spiczaste o zaokrąglonej końcówce.

 • Pędzle do powiek

Tego rodzaju pędzle są odpowiednio małe, powinny być ponadto puszyste i nieco spłaszczone.

 • Pędzle do brwi 

Pędzle tego typu powinny posiadać małą szczoteczkę do rozczesywania włosków brwi oraz precyzyjną końcówkę nadającą kształt. Włosy pędzla są lekko spiczaste, dzięki temu łatwiej jest podkreślić linię brwi.

Pędzle są istotną częścią zawartości każdej kosmetyczki. Wybierając pędzel, niezależnie od jego typu, należy zwrócić uwagę na to, by miał on dobrze leżący w dłoni trzonek wykonany z trwałego materiału. Pędzel powinien również posiadać solidną skuwkę, która przytrzymuje włosie na miejscu.

 • Gąbeczki do makijażu

Gąbeczki do makijażu to akcesoria sprawdzające się w nakładaniu płynnych kosmetyków, takich jak podkład bądź korektor. Zapewniają precyzyjność aplikacji i umożliwiają dokładne pokrycie wszelkich niedoskonałości skóry.

Użytkowanie gąbeczek do makijażu jest proste i pozwala na niezwykle szybkie nałożenie podkładu, a także konturowanie twarzy. Gąbeczki wykonane są z miękkiego materiału, który nie powoduje podrażnień skóry. Ich kształt przypominający kroplę pozwala zarówno na błyskawiczne nakładanie kosmetyków na większe partie skóry, jak i na precyzyjną aplikację w trudno dostępnych miejscach w okolicach oczu i nosa.

 • Zalotka do rzęs

Zalotka do rzęs to urządzenie służące do osiągnięcia efektu uniesionych i podkręconych rzęs. Sposób jej działania jest niezwykle prosty – wystarczy przyłożyć ją blisko linii rzęs i zacisnąć, a następnie odczekać około 30 sekund. Trzeba pamiętać, że w czasie korzystania z zalotki nie należy wykonywać gwałtownych ruchów, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia rzęs.

Dodatkowo istotne jest, by rzęsy były oczyszczone – podkręcenie wykonuje się przed aplikacją mascary. Odwrotna kolejność może prowadzić do połamania lub nawet wyrwania włosków. Podkręcanie rzęs z użyciem zalotki jest szybkie i daje widoczne efekty, dlatego urządzenie to powinno znajdować się w każdej kosmetyczce.

najlepsze akcesoria do makijażu

 • Aplikator do sztucznych rzęs 

Aplikator ten to rozwiązanie dla osób, którym nie wystarcza podniesienie rzęs zalotką i wolą one podkreślić swoje spojrzenie przy pomocy sztucznych rzęs. Kształtem przypomina on pęsetę, choć posiada znacznie szersze zakończenie pozwalające na chwycenie paska rzęs i wygodne przyklejenie go do powieki.

 • Klej do sztucznych rzęs

Sam aplikator na nic się nie zda, jeżeli w kosmetyczce nie znajdzie się specjalistyczny klej, który jest delikatny dla oka, a przy tym mocny, co pozwoli na przyklejenie rzęs w sposób wygodny i bezpieczny.

 • Fixer do makijażu 

Fixer to idealny sposób na utrwalenie makijażu. Sprawdza się szczególnie przy makijażu cięższym, umożliwiając połączenie się wszystkich warstw produktu i sprawiając, że make-up będzie utrzymywał się przez długi czas.

Najlepsze akcesoria do makijażu 

Wszystkie niezbędne akcesoria do makijażu można znaleźć w ofercie sklepu internetowego Glowstore. W asortymencie znajdują się zarówno podstawowe urządzenia, jak i kosmetyczne nowości w atrakcyjnych cenach, które spełniają wymagania nie tylko klientów indywidualnych, ale także profesjonalnych wizażystów.

Dzięki sklepowi online Glowstore zakup akcesoriów do makijażu bez których nie może się obyć żadna kosmetyczka jest szybki i przyjemny.